„Něco podobného se dalo čekat i v neděli, ale na Kometě to zvládl výborně. Po takovém zápase si zasloužil další šanci. Není to jen o něm, je to hrou celého týmu,“ vysvětlil kouč Antonín Stavjaňa svou volbu do brankoviště.

Prakticky až hodinu před zápasem bylo jasné, že půjde do akce opět nedělní hrdina. Jenže dvacetiletý benjamínek si včera všechno „vyžral“. Po vystřídání už v čase 15:08 dlouho seděl na střídačce s maskou přes tvář.

„Nepomohli jsme mu. Asi to nebylo příjemné. Snažili jsme se se zápasem něco udělat a nerozebírali jsme, jak se kdo cítí,“ poznamenal bek David Nosek. „Na Kometě byl výborný, působil strašně jistě. Dnes jsme mu nepomohli na brankovišti,“ uznal i Jan Dufek.

V polovině zápasu překonal Forman Čiliaka počtvrté a vrchol zlínské marnosti dosáhl maxima ve 38. minutě, když Růžička vyslal svůj pokus z minusového úhlu, a ten skončil za zlínským brankářem.

Berani v poměrně emotivním duelu prošpikovaného několika šarvátkami ve druhé části, se dočkali až ve 43. minutě, když Köhler z mezikruží trefil horní růžek Machovského branky. „Poté tam byla cítit velká chuť, tím to ale skončilo,“ litoval trenér Zlína.

Jenže poslední slovo měla Sparta, která Buchtelem pečetila výprask Zlína.

„Po dvou povedených zápasech a po vítězství na Kometě velice hořká pilulka. Ukázal se kvalitativní rozdíl. Vypracovali jsme si hodně šancí, ale Sparta předvedla, jak je jednoduché vstřelit gól,“ poukázal Stavjaňa na produktivitu soupeře.

„Věděli jsme, že musíme hrát a snažit se od začátku. V první třetině jsme měli štěstí, měli několik málo šancí skórovat, přesto se nám to povedlo. Machovský chytal výborně, zachránil nás, musel předvést několik zákroků. Zlín hrál dobrý hokej, celkově herně na tom byl lépe, ale nám se povedlo uspět, co zařídil Machovský,“ pochválil svého gólmana Uwe Krupp, který pochytal 48 z 49 střel Zlína.

„Selhali jsme v přesilovkách, které zápas mohl posunout na naší stranu. Byla tam spousta nahrávek, ale málo střelby. Sparta s námi neměla žádný problém. V závěru jsme se už snažili ladit na páteční utkání s Třincem,“ zmínil Stavjaňa další domácí duel, které má úvodní buly v 17.30 hodin.

Sportovní ředitel Fastavu Zlín Zdeněk Grygera
Grygera o odchodu Csaplára: Tabulka mluví za vše. Do Zlína se vrací Petr Slončík

PSG BERANI ZLÍN - HC SPARTA PRAHA 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Köhler – 8. Říčka (Smejkal, V. Růžička), 11. Blain (Kudrna, Kalina), 16. Smejkal (Pech, Košťálek), 31. Forman (Řepík), 38. V. Růžička (Říčka), 59. Buchtele (Řepík). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Kajínek, Lhotský.

PSG Berani Zlín: Huf (16. Čiliak) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta – Dufek, Palmberg, Köhler – J. Ondráček, Honejsek (A), Kubiš – Szturc, P. Sedláček, Herman – Šlahař, Popelka, Fryšara.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Pech (A), Forman – Říčka, V. Růžička, Kudrna – Rousek, Sukeľ, Buchtele – Smejkal, Tomášek, Dočekal.