O sodu zápasu 20. kola, který sledovala největší domácí návštěva, rozhodla jediná branka – ve 13. minutě se prosadil Stanislav Balán. Navíc domácí talent mezi tyčemi – Jakub Sedláček – vychytal svou premiérovou nulu v extralize.

Domácí bez čtyř hráčů sestavy (Murín, Hamrlík, Míka a Mokrejš) začali aktivně, ale stejně jako o chvíli později soupeř svou přesilovku nevyužili. Do vedení se však přece jenom dostali Berani zásluhou přesné trefy Balána – 1:0.

Boj o každý centimetr ledu pokračoval i v prostředí části hry. Oba celky se zaměřily především na obranu, za kterými kralovali juniorští gólmani – na domácí straně Jakub Sedláček a v dresu „sešívaných“ Dominik Froch.

Nejblíže vyrovnání měli Pražané ve 40. minutě, kdy se po skončení trestu dostal k sólu Žižka, ovšem jeho blafák zlínský brankář lapil, v úvodu třetí třetiny mu při střele Bednáře pomohla pravá tyč!

Ani domácí nebyli bez šancí – tu největší v přesilové hře spálil Kollár, jenž z mezikruží trefil připraveného Frocha. Podobně dopadlo pět minut před koncem přečíslení 2 na 1 po střele Köhlera.

V samém závěru hosté vsadili vše na jednu kartu, dokonce v závěru sáhli i na hru bez brankáře, ale vyrovnání a s tím spojené prodloužení si nevynutili.

RI Okna Zlín – Slavia Praha 1:0 (1:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 13. Balán (M. Pšurný). Rozhodčí: Polák – Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 4716. Muž zápasu: Sedláček.

Zlín: Sedláček – Kučný, Galvas, Nosek, Lučka, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Kollár, Rachůnek – Matějka, Roman Vlach, Andrašovský – M. Pšurný, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach, Hrazdíra.

Slavia: Furch – Kadlec, Jebavý, Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda, Drtina – D. Hruška, Beránek, Vondrka – Bednář, Červenka, Tomica – Micka, Kraft, Sklenář – P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.