Jen brankářská dvojice Libor Kašík s Danielem Hufem se zrovna vracela z výklusu, zatímco kouč Robert Svoboda vyrazil před obědem domů.
O necelé čtyři hodiny později se i on dozvěděl, že sezona definitivně skončila. Po tiskové konferenci vlády byl oznámen stav nouze a zákaz pořádání akcí nad třicet osob.

Došlo tak i na extraligu, která jako jedna z posledních lig se definitivnímu konci až do čtvrtka bránila a v případě zlepšení situace byla připravena pokračovat.

Tyhle naděje však nyní definitivně zhasly.

„Počítali jsme s tím, že nám kdykoliv mohla sezona skončit. Vidíme to všude okolo,“ zmínil kouč Svoboda soutěže na Slovensku, v Německu, i Rakousku, které již s okamžitou platností ukončili.

„Všechno k tomu směřovalo, nedělali jsme si iluze, že by se odehrála zkrácená verze. Pokud případů přibývá, nedá se říct, že za čtrnáct dnů by byla situace lepší,“ vytušil Svoboda.

„Každý vidí, jaká situace je. Mění se z hodiny na hodinu. Kdykoliv mohli rozhodnout, že sezona definitivně končí,“ dodal Svoboda, který ocenil přístup svých hráčů, kteří zatím poslední druhý zápas předkola play-off v Olomouci odehráli před prázdným hledištěm.

„Když jsem se na to podíval v televizi, nebyl to pouťák, ani přáteláček. Kluci věděli, o co hrají. Šlo o prestiž. Jsou na to dva pohledy: sportovní a ekonomický. Na ekonomice jsme všichni závislí,“ dodal Svoboda.