Proč vaše volba padla zrovna na Kometu?
V České republice se řešilo pár klubů, jelikož spousta týmů má kvalitní obsazení jedničky i dvojky, ale když jsem se dozvěděl o zájmu Komety, byla to jednoznačná volba a dlouho jsem o ní nepřemýšlel. Brno je velice silný tým, taková nabídka se neodmítá.

Navíc Brno leží blízko od vašeho rodného Zlína…
Rodina to bude mít kousek na zápasy, což je super. V brněnské aréně je vždy skvělá atmosféra, takže doufám, že si to tady užijí.

Zlín patřil mezi kluby, které vás chtěly získat?
Patřil ke klubům, se kterými jsem byl v kontaktu. Jenže to bylo složitější, protože tam chytá skvěle Kuba Sedláček. Těžko říct, jak moc to bylo reálné nebo ne.

Kdy můžete administrativně naskočit do zápasů?
To právě ještě úplně nevím. Závisí to na tom, jak v Rusku budou rychlí a za jak dlouho vyřídí přestup. Co jsem slyšel, možná za týden.

Libor Kašík
Narozen: 31. března 1992 ve Zlíně
Kariéra: Zlín (2010-2018), Přerov (hostování 2009-2011), Olomouc (hostování 2011-2013), Amur Chabarovsk (2018), Kometa Brno (2018-)
Největší úspěchy: extraligový titul (2014), nejlepší gólman extraligy (2014)

Byl jste v kontaktu s bývalými hráči ze Zlína před příchodem do Brna?
Mluvil jsem s Petrem Holíkem, kterého jsem se poptal informativně, protože jsem nevěděl stoprocentně, že půjdu do Komety. Prostě jsem si jen zjišťoval nějaké věci a Holas měl jen kladné připomínky.

Jaké jsou vaše dojmy z kabiny Komety?
Přišel jsem, se všemi jsem si podal ruku a kluci mě přivítali. Chvíli jsem tam seděl, když jsem čekal na zátěžové testy a jen na ně koukal, jak přicházejí. Šel tam jeden fantastický hráč za druhým, z toho jsem byl nadšený.

Když se ohlédnete za angažmá v KHL, proč nevyšlo?
Těžko říct. Je spousta aspektů, ze kterých se na to lze podívat. Třeba statistiky nebyly vůbec dobré, ale na druhou stranu jsem chytal v bráně s těžkými soupeři, i když tohle mě neomlouvá. Když chci být kvalitní, musím podávat nejlepší výkony proti těm nejsilnějším. Nedostával jsem tolik prostoru, kolik jsem si představoval.

Čím si vysvětlujete brzkou ztrátu důvěry?
Když jsem slyšel poprvé, že mě chtějí vyměnit, hodně mě to bolelo, protože jsem se připravoval a toužil jsem chytat v KHL, ale prostě to nevyšlo.

Litujete přesunu do KHL?
Určitě ne. Připravoval jsem se na to nejlépe, jak jsem mohl. V podstatě jsem tam vletěl bez pauzy a byl jsem skvěle nachystaný, což v přípravě šlo vidět. Jenže pak přišla sezona, chvíli se nedařilo a už jsem nedostal příležitost.

Co jste si z Ruska odnesl za zkušenosti?
Asi neposlouchat tolik to, co se dostává z vedení ven, nebrat si to vážně a soustředit se jen na hokej. Věřím, že jsem teď zkušenější a lepší gólman.

Dá se říct, že vás řeči z vedení rozhodily?
Tohle člověka vždy zamrzí a trochu ho to pochroumá. V hlavě jsem měl, když jsem se doslechl, že o mě nemají zájem z ničeho nic, lusknutím prstu. S tímhle jsem se nikdy nesetkal, protože ve Zlíně mi vždy věřili. Už to neberu jako něco špatného, ale jako něco, co mě posílilo.

Vnímáte reakce zlínských fanoušků po přestupu do Komety?
Po oznámení jsem si dal fotku na Instagram a reaguje strašně moc fanoušků. Spousta z nich mi to přeje a píší úsměvné věci jako: Hodně štěstí, ale chceme být nad Kometou. Pak jsou samozřejmě ti zlověstnější lidé, kteří říkají hodně škaredé věci, ale ti do toho třeba tolik nevidí nebo tomu vůbec nerozumí. Jenže na tohle mají právo, každý může říct svůj názor. Na druhou stranu je chápu, protože jde o zaryté fanoušky Zlína. Taky Zlín miluji, vyrůstal jsem tam, ale hokej miluji víc.

Duel Komety na ledě Zlína je na programu 9. prosince, pojedete tam s nějakými obavami?
Naopak se těším na atmosféru na zlínském stadionu, a když budu chytat, doufám, že vyhrajeme. To si přeji úplně nejvíc, abych mohl porazit Zlín a zjistit, jaký je to vůbec pocit.

Sledujete Zlín, jak se mu daří?
Samozřejmě, protože tam mám spoustu kamarádů.

Na internetu se objevilo video, kde jste si po oslavách titulu ve Zlíně před čtyřmi lety dělal v rádiu legraci, že máte podepsáno v Kometě. Co na to říkáte?
Že se vrátím zpátky do minulosti, jak to bylo. (smích) Už jsem tušil před pěti lety, že na tohle jednou přijde. Ne, tohle byly takové srandičky, kdy jsme ještě slavili titul, každý něco takového říkal. Člověk vypustí spoustu takových srand a nikdy neví, že to může být jednou pravda. Teď zpětně, když jsem na to koukal, mi to přišlo vytržené z kontextu.

Máte knírek, takže jste přidal ke kampani Movember, která zvyšuje povědomí o zdraví mužů?
Držím ho každý rok. Navíc teď vyšel film o Fredym Mercurym, takže si kluci dělají srandu, že vypadám jako on.