„Byl to zápas na jednu branku. Slavkov jsme do ničeho nepustili, my jsme své šance proměňovali. Další příležitosti jsme naopak ještě nepotrestali," ohlédl se za utkáním trenér holešovské rezervy Miroslav Gerát.

Jeho svěřenci v poslední době nabrali skvělou fazonu, v uplynulých pěti zápasech nenašli přemožitele, naposledy prohráli 1. května proti Loukám 2:4. Slavkov pod Hostýnem na jaře naopak zvítězil pouze dvakrát – kromě senzační jarní výhry v Březnici bodoval už pouze ve druhé polovině uplynulého měsíce, kdy doma přehrál Lužkovice 2:1.

Fotbalisté Slušovic "B" si postupové oslavy nechali na domácí zápas s Potečí.
Podívejte se: Takto slaví "B" Slušovic! Pohár přebíralo po výhře 11:0

„Nemyslím si, že by rozdíl mezi oběma týmy byl takový – bavil jsem se s trenérem Slavkova, měli čtyři marody, navíc z řad pilířů, museli nastoupit dorostenci. I. B. je tak vyrovnaná, že poslední tým je schopný porazit prvního, teď se jim to akorát sešlo," nepřeceňuje Gerát jasné vítězství.

Slavkov pod Hostýnem se ve třech z posledních čtyřech zápasů mohl spolehnout na gólmana hokejového Zlína Libora Kašíka. „Udělal na nás skvělý dojem, na krajské úrovni by se dokázal uchytit," věří kouč Holešova "B" Miroslav Gerát.

Holešov "B" sezonu zakončí sobotní dohrávkou v Tečovicích (17.00 hodin), Slavkov pod Hostýnem o den později doma přivítá Veselou.

I. B. třída, skupina B, 26. kolo

HOLEŠOV „B“ – SLAVKOV POD HOSTÝNEM 5:0 (3:0)

Branky: 39. a 72. Uličný, 17. Bačík, 23. Sumec, 52. Amoako Danqauh