Předtím už dvakrát bylo ve finále, ale po prohrách se Vsetínem v roce 1995 i o čtyři roky později vládl smutek.

„Pít se bude dneska všechno a všem nám bude hodně špatně,“ prorokoval kapitán týmu Miroslav Okál vášnivé oslavy po výhře ve finále nad pražskou Slavií 4:1 na zápasy.

Tehdejší Medvědi skončili po základní části druzí za Pardubicemi a ve čtvrtfinále play-off narazili na Třinec. Svého osudového soupeře z vyřazovacích bojů zdolali až v rozhodujícím sedmém zápase.

Následné semifinále proti Plzni zvládli svěřenci trenérů Ernesta Bokroše a Jaroslava Stuchlíka ml. suverénně 4:1 na zápasy a ve finále je čekala pražská Slavia s Vladimírem Růžičkou na střídačce.

Zlín sice po prvním domácím zápase ztrácel, ovšem ve druhém duelu vyrovnal a následně v tehdy ze zbrusu nové pražské arény odvedl dva triumfy. Následně doma mohl otevírat šampaňské.

Byl to právě Okál, kdo přebíral od jiné legendy klubu Bohumila Kožely mistrovský pohár. O pár okamžiků později s ním už již bez bruslí poskakoval na stole v kabině, na hlavě měl nasazený klobouček, na sobě mistrovské tričko… „Kurva, patnáct let poctivé práce! Tohle je odměna!“

HYMNA MEDVĚDI!

Zdroj: Youtube

SETŘIH FINÁLE 2004 

Zdroj: Youtube