Svěřenci trenéra Ondřeje Veselého po ovládnutí základní části krajské ligy starších žáků skupiny B bez ztráty kytičky prochází také další fází soutěže neporaženi. „Postupem do nadstavbové části z prvního místa zlínské skupiny jsme si zajistili možnost se utkat proti nejlepším týmům v Jihomoravském kraji, za což jsme rádi,“ poznamenal Veselý.

Mladí hokejisté Dukly Jihlava (ve žlutohnědém) ovládli nedělní turnaj hráčů ročníku narození 2012 ve Zlíně - Vitar Cup 2023, který uspořádal prvoligový klub Berani Zlín. Z druhého místa se radovala Kometa Brno, třetí skončil domácí výběr a čtvrtý Přerov.
OBRAZEM: Mládežnický turnaj hokejistů ovládla ve Zlíně Jihlava. Beránci bronzoví

V rámci projektu Deník podporuje sportující mládež jsme navštívili nedělní hokejový duel 3. kola nadstavbové části mezi Berany Zlín a Uherským Ostrohem, který byl vyrovnaný, ale závěr patřil domácímu favoritu (8:4).

„Utkání potvrdilo vyrovnanost všech týmů v této části sezony. Polovina duelu byla hodně vyrovnaná, v druhé části jsme otočili výsledek díky lepšímu pohybu a nedisciplinovanosti soupeře, který často hrál v oslabení,“ označil za klíčové trenér Beranů.

„Přechodem do starších žáků jsme ve hře začali více pracovat na principech hry v obranném i útočném pásmu, ale nadále hráče podporujeme k samostatnému rozhodování,“ zdůraznil bývalý úspěšný hokejista, trojnásobný český šampion (Zlín 2x, Vsetín). „V trénincích na ledě se zaměřujeme na techniku bruslení, zakončení, součinnost více hráčů. Do suché přípravy máme nově zahrnuto judo,“ dodal Ondřej Veselý.

Otrokovický fanoušek rallye Michal Kratochvíl při střetu s vozem Enrica Bertone z roku 2000 na Barum Rally.
VIDEO: Bertone si tehdy myslel, že mě zabil, vzpomíná na střet s autem fanoušek

Zklamání neskrýval tábor Uherského Ostrohu. "Utkání jsme si prohráli neproměňováním šancí a hlavně svou nedisciplinovaností. Před zápasem i před poslední třetinou jsme znovu kluky upozorňovali, že nesmíme být zbytečně vylučovaní. Výsledek? Sedm vyloučení v poslední třetině a skóre 0:3!" bolí ještě nyní trenéra hostů Romana Němčického.

"Doufám, že někteří jedinci se poučí do dalších zápasů. Především z toho, že s rozhodčím se nediskutuje a bitky, fauly - jako krosček - do hokeje nepatří," dodal rozhořčeně kouč Uherského Ostrohu.