Anketní otázky  - 1. Překvapila vás nominace trenéra Hadamczika pro ZOH? 2. Kdo vám v sestavě chybí? 3. Je sázka na Petra Nedvěda správná volba? 4. Váš tip na výsledek českého týmu na olympiádě?

ROSTISLAV VLACH, trenér roku uplynulé sezony a kouč Zlína

1. Některá jména asi ano, reakce jsou smíšené, ale zodpovědnost nese hlavní trenér. Každá nominace vyvolá polemiku, až výsledky ukážou, zda jeho volba byla správná, nebo ne.

2. Kostra zkušených byla asi jasná. Překvapila mě ale nominace mladého Paláta. Má asi formu a dává góly, ale v nároďáku nemá odehráno nic a na evropských kluzištích nebyl odzkoušen. Na druhou stranu mi v sestavě chybí Jirka Hudler. Není sice žádný šlajfíř (brusič – pozn. red.) a superbruslař, ale hokejově by na to měl, umí jak nahrát, tak i podržet kotouč.

3. Těžko říci, co tím trenér sleduje, jestli je to zvýšení střelecké potence nebo je to o zkušenostech. Petr je bruslařsky i hokejově bez problémů, otázkou bude, jak na tom bude při dlouhodobějším zatížení, kdy přijdou zápasy rychle po sobě.

4. Já netipuji, ale byl bych rád, kdybychom v obrovské konkurenci dosáhli na jakoukoliv medaili.

MARTIN HAMRLÍK, trenér obránců PSG Zlín

1. Pro mě jsou tam šoky obrovské – zejména Barinka a i Kaberle. Česká liga totiž není měřítko pro posouzení pro mezinárodní hokej, za mořem jsou beci lepší než u nás. Z pohledu obránce mně je nejvíce líto Čáslavy, který dva roky objezdil všechny reprezentační akce a nyní se nevlezl jen kvůli tomu, že na posledním turnaji zahráli Krajíček s Barinkou dobře. Výhrady k sestavě budou vždy, nikdy se člověk nezavděčí všem. Trenér dává hlavu na špalek, a pokud to nevyjde, všichni mu to dají sežrat.

2. Líbí se mi Polák s Hejdou, reference ze zámoří jsou na ně skvělé. Vzal bych asi i Jirku Hudlera, který má nyní velkou fazonu a nebyl by problém jej dát i do třetí lajny.
3. Méďa drží v Americe několik rekordů, odehrál nespočet skvělých zápasů a svůj vysoký level si dlouhodobě udržuje. Obzvláště v dresu národního týmu jde hodně vidět. Kdyby byl o deset let mladší, nikdo se nad jeho nominací nepozastaví. Jeho věk sice není ideální, ale hokejově na to určitě má!

3. Medaili určitě mít nebudeme. Na druhou stranu je to o jednom zápase a při troše štěstí se může stát cokoliv. Bylo by pěkné zopakovat Nagano.

ZDENĚK VENERA, trenér Pardubic, bývalý kouč Zlína

1. Já jeho volbu respektuji a ani se popravdě příliš nezamýšlím, kdo by tam měl být a kdo ne. Protože se naplno věnuji práci v Pardubicích, nemám takový přehled a podrobné informace jako trenér nároďáku.

2. Nad tím jsem také nespekuloval. Možná Jirka Hudler, kterého znám již od žáků a vyrostl ve velkého hokejistu. Ale vzhledem k velké konkurenci je vždy na trenérovi, na koho vsadí.

3. Jde vidět, že Hadamzcik sází na zkušené hráče, kteří se mu osvědčili v minulosti. Až samotný turnaj ukáže, zda bude platný pro tým. Paradoxně byl Petr Nedvěd v závěru roku více vidět v nároďáku než Liberci. Ale to tak někdy bývá. Volba na něj nemusí být špatná volba.

4. Semifinále