Už jako dvojnásobný otec se dvaatřicetiletý gólman postavil mezi tři tyče v semifinále MOL Cupu. Únava se na výkonu zkušeného brankáře neprojevila. Zlámal proti Jablonci předvedl standardně spolehlivý výkon. I když po hlavičce Masopusta jednou inkasoval, při dalších šancích soupeře domácí ševce podržel.

„Chytalo se mi dobře. Kdybychom rodili v noci, asi bych nebyl úplně stoprocentně připravený. Takto to bylo v pohodě, stihl jsem i úterní odpolední trénink,“ vypráví Zdeněk Zlámal.

Bývalý gólman Liberce, Bohemians 1905 nebo Olomouce byl přitom v očekávání delší dobu.

„Už před zápasy v Jihlavě a v Mladé Boleslavi nám doktor říkal, že to budeme rodit každým dnem, takže vždycky po utkání jsem běžel do kabiny k telefonu, zda žena už náhodou neporodila. Byl jsem trochu nervóznější, nakonec to ale vyšlo dobře,“ těší Zlámala, který u porodu stejně jako v prvním případě dobrovolně asistoval.

„Bylo to docela rychlé. Manželce jsem říkal, ať si pospíší, že chci stihnout trénink. Nakonec mě poslechla a rodila hodinu a půl,“ líčí Zlámal, který si vzácnou chvíli užil až v momentu, kdy syn vykoukl na svět.

„Manželka podala výborný výkon, zvládla to skvěle,“ chválí maminku svých dětí Zlámal.

Sám z porodnice spěchal na Letnou. Čas na oslavu nebyl žádný.

„U prvního syna, který se narodil v prosinci, to bylo lepší. Měli jsme po sezoně volno, takže jsme to mohli hned zapít. Teď to úplně nejde, takže oslava bude asi až po nějakém zápase nebo po sezoně,“ říká Zlámal.

O víkendu na stadionu v Mladé Boleslavi na sebe upoutal pozornost tím, že při ligovém zápase zlomil tyč vlastní branky. V týdnu před semifinále MOL Cupu dal o sobě brankář Zlína Zdeněk Zlámal znovu vědět. Opora Fastavu se úterý stala hrdým otcem syna Matěje, kterého na světě nevítali pouze rodiče, ale i tři a půl roční bráška Zdeněk.

Hrdý tatínek čerstvou novinku oznámil fanouškům nejen zlínského fotbalu na sociální síti. Kromě fotky druhého potomka přidal i vtipný komentář „další lamač tyčí,". Rodák z Hulína narážel tak na víkendovou kuriozitu v Mladé Boleslavi.

„Přišlo mi to vtipné,“ dodává s úsměvem hrdý, dnes už dvojnásobný otec, Zlámal.