Romana Poláka není potřeba blíže představovat. Od sezony 2008/2009 pravidelně nastupoval za zámořské St. Louis Blues, později si jeho hokejové služby vyžádalo Toronto Maple Leafs, San Jose Sharks a naposledy Dallas Stars.

Důrazný obránce se také objevil v národním týmu. Zúčastnil se Mistrovství světa 2009 a 2014, nechyběl na Zimních olympijských hrách v roce 2010 a Světovém poháru 2016.

V úterý večer znovu naskočil v dresu Vítkovic.

„Pro extraligu je jenom dobře, že se vrátil. Roman měl parádní kariéru v NHL, lidé na něj určitě budou chodit. Čím více takových osobností, tím lépe,“ říká 31letý bek Jakub Ferenc.

Kromě juniorky a dorostu si rovněž zahráli v reprezentačním výběru do 20 let.

„Poté odešel za moře. Párkrát jsme se ještě potkali přes léto v civilu. Romana budu rád potkávat v soutěži, i když některé střety nebudou úplně příjemné,“ upozorňuje zkušený obránce.

„Moc dobře víme, kde je jeho síla a přednost. Dokáže být nepříjemný, řadu let bránil TOP hráče NHL. Určitě to proti němu nebude žádná sranda,“ uvědomuje si Ferenc.

Dvoumetrový bek však nezůstal jen u návratu svého někdejšího spoluhráče. Rovněž se vyjádřil k aktuálnímu Generali Česká Cup, ve kterém zlínští ve čtvrtek proti Přerovu zabojují o čtvrtfinále.

„Celky nastupují v odlišných sestavách, zkouší se různí hráči. Výsledky jsou tím pádem trochu zkreslené,“ uzavřel Jakub Ferenc, který se proti Vítkovicím asistencí podílel na první brance Pavla Sedláčka.

RADEK ŠTOHL