„Do zápasu jsme nevstoupili špatně. V první třetině jsme měli čtyři gólové příležitosti, které jsme měli zužitkovat,“ mrzelo asistenta trenéra hostů Oldřicha Horáka.

Úvodní dvacetiminutovka branku nepřinesla, ta druhá už ano. Do vedení se překvapivě probojovaly Pardubice, ve 23. minutě se o to po rychlém kontru postaral Zeman. „Ve druhé jsme bohužel znovu měli sedm osm minut výpadek, pak jsme se z toho dostávali,“ zlobil se Horák.

Zlínští hokejisté mají dva body.
Berani po týdnu vyhráli. Obrat v Chrudimi zařídil Gago

Menší klid na hokejky přinesl ševcům Šlahař, jenž ve 46. minutě využil přesilovou hru. Jeho rána skončila za zády Vomáčky. „Ve třetím dějství jsme ještě nevyužili přesilovku a naopak výborné ubránili oslabení,“ těšilo mladého kouče.

Po základní hrací době se ještě hrálo 117 vteřin, po žabičce Nováka se o vítězství hostujícího mančaftu postaral Gago, který o dva dny dříve vyrovnával na 3:3 s Litoměřicemi. „Každé vítězství je pro nás teď důležité. Znovu se do toho potřebujeme dostat, nasadit sérii a udržet se ve vítězném rytmu,“ velí Oldřich Horák.

Daniel Huf: „Ležel jsem, pískalo mi v uších, nevěděl jsem, co se děje. Rozdýchával jsem to. Kousl jsem se, dochytal to.“
Brankář Huf: Byla to jako srážka s kamionem. Mluví o nájezdech i své pozici

Berani o sedmou výhru sezony zabojují v sobotu v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky. Od 17.30 hodin nastoupí proti Přerovu.