„Nacházíme se ve střelecké krizi, góly bohužel nedáváme. Když šance už jsou, tak je dobře nevyřešíme. Dostáváme se tím pod tlak,“ mrzí 41letého obránce, který nešťastně uklouzl před prvním gólem hostů. Smolné situace využil hostující Káňa, jež střelou z první nedal moc šancí zareagovat domácímu brankáři Danielu Hufovi.

Hokejisté Zlína tak stejně jako v sobotu proti Litvínovu jako první inkasovali. „Platíme za chyby,“ pokračoval skleslým hlasem Žižka. „První gól, který dostaneme, nás většinou pošle do kolen. Momentálně je těžké se z toho vyhrabat,“ krčí rameny zkušený bek.

Tomáš Žižka věří, že k lepším zítřkům by mohlo pomoci jedno vydařené utkání, které by současné postavení Beranů zlomilo.

„Potřebujeme urvat nějaký zápas a dostat se z toho ven. Hra také nevypadá úplně nejideálněji,“ připouští Žižka, který však přeci jen proti Olomouci ve třetí třetině viděl zlepšení.

„Jak jsme vstřelili gól, tak vše z nás trošku spadlo. Šlo to nahoru. Ožila také střídačka. V této chvíli je to ale celkově bohužel špatné,“ smutní borec s více než 1100 v nejvyšší soutěži.

Momentální situace se dobře nehodnotí ani hlavnímu trenéru Beranů Robertu Svobodovi.

„Bojujeme sami se sebou. Bohužel nejsme schopni střílet branky. Na tým to hodně padá. Přesto jsme proti Olomouci až do poslední chvíle předvedli bojovný výkon a nezabalili to,“ zkoušel Svoboda najít pozitiva na porážce s Hanáky.

Stratéga zlínské střídačky momentálně trápí rozsáhlá marodka týmu v útočných řadách. Ačkoliv do večerního zápasu už zasáhl Matěj Sebera, stále chybí trio forvardů Jan Dufek, Tomáš Fořt a Štěpán Fryšara. Proti Olomouci se navíc zranil další člen útočné letky.

„Ze zápasu bohužel odstoupil Kuba Herman. Ztráty jsou pro náš tým velké. Těžko se s tím bojuje,“ trápí Roberta Svobodu.

Berani poslední díl série domácích zápasů završí zítra od 17.00 hodin. Na Zimním stadionu Luďka Čajky přivítají Plzeň, se kterou v prvním letošním zápase prohráli 5:7.