Trojnásobný nejlepší střelec základní části extraligy se ve středu upsal Zlínu pouze na nadcházející sezonu. „Při vyjednávání s Jardou a jeho agentem Volkem jsme našli společný kompromis a podepsaná smlouva je oboustranně vyvážená,“ potvrdil prezident PSG Zlín Martin Janečka, jenž neupřesnil, jestli v době ekonomické krize je výše smlouvy nižší než měl Balaštík ve Zlíně naposledy.

„Jsem rád, že na mě počkali a v první fázi jednání mi poskytli čas na rozmyšlenou. Cítil jsem z eminentní zájem, proto jsme se dohodli,“ řekl Jaroslav Balaštík, který zvažoval nabídky ze zahraničí. Zájem o služby 29 letého forvarda projevily kluby z Ruska a Švýcarska.

„Třebaže to už vypadalo, že Jarda ve Zlíně neprodlouží kontrakt, vše na poslední chvíli dopadlo dobře a ke spokojenosti všech stran,“ pochvaloval si rovněž generální manažer klubu Miroslav Michalovský.

Kádr, který po základní části uplynulého ročníku extraligy skončil pátý, po skončení sezony opustili útočník Andrašovský a brankář Biegl.

Během přestávky však byl doplněn o tři kvalitní hokejisty - útočníky Důrase se Sivákem a obránce Švrčka, což při udržení kanonýra Balaštíka znamená výrazné posílení. „V současné nelehké době jsme asi jeden z mála klubů, kterému se podařilo takto posílit,“ mnul si ruce Janečka, který jedním dechem dodal.

„Při aktuální síle týmu můžeme po třech neúspěšných pokusech směle pomýšlet na semifinále play off,“ věří prezident klubu.

Trenéru a sportovnímu manažeru Venerovi tak přibyla příjemná starost - zvýšila se mu konkurence v týmu. „Pevně věřím, že tímto výkonnost všech hokejistů vzroste. A hráči, kteří se neprobojují do základního kádru, najdou místo na naší vsetínské farmě, které bychom velmi rádi pomohli k postupu do první ligy,“ potvrdil Michalovský.