„Tonda za mnou přišel, že by se rád zkusil herně restartovat v Plzni, která o něj má zájem. Na výměnu nám nabídli mladého útočníka Martina Langa. Trenéři s touto výměnou souhlasí a já pevně věřím, že budou mít šťastnou ruku jako doposud. V žádném případě se nejedná o trejd z důvodu šetření financí. I hráč má duši a u mě nalezne pochopení bez ohledu na kanadské body," vysvětlil generální manažer hokejových Beranů Robert Hamrla.

31letý Honejsek v posledních ročnících patřil k velkým oporám zlínského mužstva, o čemž vypovídal nejen jeho herní projev, ale také přínos v kanadském bodování. V letošní sezoně posbíral 29 bodů, od ročníku 2019/2020 se přímo podílel na 118 brankách zlínského mančaftu.

Tradiční valašské derby přineslo 43. kolo Chance ligy, ve kterém Vsetín (ve žlutém) počtvrté v sezoně změřil síly s Berany ze Zlína.
Podívejte se: Takto vypadalo čtvrté derby pohledem fanoušků. Najdete se?

Zkušený forvard nechyběl u zisku mistrovského titulu Beranů v sezoně 2013/2014, ve sbírce má také stříbrnou medaili.

O deset let mladší Lang je plzeňským odchovancem, v letech 2018 až 2020 působil v zámořské WHL. V týmech Kamloops Blazers a Moose Jaw Warriors se ve 129 zápasech zapsal pod 80 branek – vstřelil 27 gólů a na 53 přihrál.

Antonín Honejsek v letošní sezoně nasbíral 29 kanadských bodů. Je neproduktivnějším hráčem zlínských Beranů.
Hodně kluků zůstává i po tréninku, říká Honejsek. Proběhla týmová večeře

V sezoně 2020/2021 se poprvé objevil v prvním týmu Plzně, v uplynulém ročníku se v 59 zápasech podepsal pod 21 gólů Západočechů. V letošním ročníku nasbíral jen 2 body ve 32 zápasech. Rovněž okusil angažmá v Klatovech, v 10 utkáních vstřelil 10 branek, měl 8 asistencí.

„Martin je perspektivní útočník, což ukázal v minulé sezoně, kterou měl výbornou. Navzdory mladému věku patřil k nejlepším útočníkům Plzně a zcela zaslouženě byl v reprezentaci. Je to dynamický hráč s tahem na bránu a velmi dobrou střelou. Věřím, že zapadne do týmu i kabiny. U nás dostane prostor a jsem přesvědčen, že se stane jedním z lídrů týmu," přeje si hlavní kouč Beranů Miloš Říha mladší.