„Sám jsem si sezonu rozdělil na dvě fáze. Akutní a chronické. A včera proběhla akutní fáze. Bylo to hektičtější, proto jsme v prohlášení ani nepoděkovali trenérům za odvedenou práci," vzkázal Adámek.  „Dokázali dvakrát zvednout mančaft a Rosťa Vlach byl ne náhodou zvolen dvakrát trenérem roku. To hovoří o jejich kvalitě samo o sobě," smekl na oko.

Bylo odvolání trenérů reakcí na úterní zápas nebo jste byli rozhodnutí dříve?

Jsou věci, které se musejí diskutovat delší dobu, nerad dělám unáhlená rozhodnutí.

Nové duo Svoboda – Hamrlík je provizorní řešení nebo má mandát do konce sezony?

Doufám, že není provizorní! Robert Svoboda zkušený hokejista a odborník, vede mládežnickou reprezentaci, u nás vede juniory a má velké výsledky. Osobu Martina Hamrlíka není třeba komentovat, jsme rádi, že to v nelehké době s Robertem vzal. Protože trenérům opravdu do všeho nemluvíme, nyní čekáme, jak si poskládají a pozmění mančaft.

Plánujete změny v kádru?

Čekáme na rozhodnutí trenérů. Nás něco napadá, ale dejte nám čas. Dejme prostor lidem, kteří tomu rozumí.

Oslovilo vedení při hledání trenéra třeba i Petra Čajánka?

Bavili jsme se s celou řadou bývalých hráčů. Současné trenérské složení vyplynulo z praktických možností, které dnes máme.

Fanoušci po utkání požadovali i změny ve vedení hokejového klubu. Plánujete je?

To bych nechal na pozdější dobu. Není to na pořadu dne.

Co říkáte na manifestaci fanoušků po úterním zápase před stadionem?

Zažil jsem to poprvé v životě. Fanouškům se nedivím, výsledky nebyly dobré, akorát mě mrzí, že zapomněli na vše dobré, co se v minulé době podařilo.

Je současný neúspěch jen v trenérovi, nebo i nedostatku financí?

Převedu to do roviny medicíny. Když se něco nepovede, tak se vše převede na management a pojišťovny. Každý v klubu má nějaký podíl viny a musí se zamyslet, co zlepšit.

Město poslalo do hokejového klubu dotaci 5 milionů korun. Kam směřovaly?

Přímo do řízení klubu a jedná se o jednorázový příspěvek, další nyní neplánujeme. Kdysi se sponzoring pohyboval v milionových částkách, nyní jsme rádi za statisícovou podporu, a to je problém většiny českých klubů. Bohužel takové štěstí jako v Třinci, Spartě, Liberci, kde mají jednoho solventního majitele, většina nemá.

Generální sponzor PSG po sezoně končí. Už hledáte nového hlavního sponzora?

Chceme jako město oficiálně vyzvat firmy o pomoc a ne jen obíhat jednotlivé subjekty. Jako město jsme vlastníci, což je zavazující.

Je majoritní podíl v hokeji pro město přítěž nebo to pořád bere jako reprezentaci?

Třebaže výsledky jsou nyní špatné, hokejem se baví okolo čtyřiceti tisíc fanoušků dvakrát třikrát týdně. To hovoří za vše.