Zacíleno na fanoušky

Lepší sedačky, zachování cen permanentek a zajímavé soutěže slibuje fanouškům klub HC PSG Zlín v nové sezoně

JANA ZAVADILOVÁ

„Loňská sezona se musela všem líbit, byla velmi úspěšná. Koupit permanentku na tuto sezonu tak bude určitě stát za to," slibuje fanouškům před nadcházejícím extraligovým kolotočem prezident klubu HC PSG Zlín Miroslav Adámek.

A to přesto, že diváci budou muset sáhnout hlouběji do kapes. Ovšem jen při koupi vstupenek na jednotlivé zápasy. „Jednotlivé vstupné zdraží o 10 %," potvrdil mluvčí klubu Roman Ordelt s tím, že ale ceny permanentek zůstávají na stejné cenové úrovni jako loni. „Letos jsme již prodali 1450 kusů permanentek, což je o téměř dvě stě více než vloni touto dobou," dodal Ordelt.

A právě proto by fanoušci měli být pro klub v nadcházející sezoně prioritou. „Chceme je přivést do hlediště a budeme pokračovat v tom, co jsme započali už v loňské sezoně," uvedl jednatel klubu Patrik Kamas.

Fandům proto v rámci akce „Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl" připravili do nové sezony řadu zajímavých cen. Chybět nebudou permanentky zdarma, sky boxy na jednotlivá utkání či místa na domácí střídačce.

Klub se také zaměří na rodiny s dětmi, a to začátkem nedělních utkání. „Od října jsme jej stanovili na 15.30 hodin, z toho důvodu, že se začíná brzo stmívat," vysvětlil Patrik Kamas.

V nové sezoně se diváci dočkají také většího komfortu díky postupné rekonstrukci zimního stadionu. „Připravili jsme pro diváky nové pohodlnější sedačky a zásadně předělané a vylepšené ozvučení stadionu," připomněl generální manažer klubu Karel Adamík. První zápas zlínských beranů na domácím ledě začíná v neděli 15. září v 17 hodin a diváci se kromě hokeje mají na co těšit. „Již od prvního utkání pro ně máme připraveny soutěže během přestávek, v nichž mohou získat zajímavé ceny. Ty budou probíhat celou sezonu," vysvětlil marketingový manažer klubu Tomáš Melzer. To chválí také předseda fan clubu zlínských beranů Tomáš Vitásek. Podle něj je to cesta správným směrem. „Cokoliv pomůže zvýšit návštěvnost hokeje a pomůže atmosféře při utkáních, je dobré," řekl Vitásek. Zlínský klub bude v následující sezoně hospodařit s vyrovnaným, mírně přebytkovým rozpočtem. „Rozpočet je připraven na variantu čtvrtfinále a je ve výši 110 milionů. Z toho jde 35 milionů na mládež," prozradil jednatel klubu Patrik Kamas.

Extraligoví hokejisté Zlína chtějí dojít na vrchol postupnými kroky. Cílem je proto play off

Pohádková jízda završená nezapomenutelným druhým prodloužením sedmého finále už dávno vešla do dějin klubu. V tuto chvíli už extraligoví hokejisté Zlína obracejí pomyslnou 46. stránku kroniky PSG Zlín v nejvyšší soutěži, aby uplynulou sezonu zaznamenanou stříbrným písmem ještě přepsali.

„Letos to bude stát za to," zval prezident zlínského hokeje a primátor města Zlína Miroslav Adámek všechny příznivce do hlediště a ke koupi zvýhodněné permanentní vstupenky, které jdou na dračku.

„Možná jsou někteří spoluhráči po úspěšné sezoně sebevědomější. Ale to nic neznamená. O sebevědomí se dá zase hodně rychle přijít," varoval vůdce týmu Petr Čajánek.

I jeho tajným snem už z dětských let však zůstává zisk druhého mistrovského titulu. V květnu počtvrté v kariéře převzal „jen" stříbro. „Tím jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Prvním krokem je ale postup do play off. Další už záleží na načasování formy a zraněních. Chceme se opět dostat co nejdál," věří hlavní kouč Rostislav Vlach.

Na první dojem však jeho mužstvo oslabilo. Odešla první obrana Martin Hamrlík, jenž ukončil aktivní kariéru a stal se trenérem obránců v klubu, a Tomáš Linhart zamířil do konkurenčního Třince. Přitom se vrátil po sedmi letech pouze Jiří Marušák a s ním v první obraně by měl nastupovat 21letý Tomáš Valenta z prvoligové Olomouce. Do extraligy tak naskočí pouze se šesti obránci.

„Je to určité riziko. Nemáme ale mladého obránce, kterého bychom do sestavy zapojili. Limit do devatenácti let splňoval Lukáš Buchta, který ale dal přednost studiu v USA. Nepodepsal tak smlouvu a zatím s ním nepočítáme," vysvětil Vlach.

„Na šest beků hru mužstva ovlivní. Pocítí to trenéři, kteří budou muset pracovat jinak. Kluci zase budou víc na ledě. Budou mít větší konkurenci a tlak na místo. Pro výchovu je to jednoznačně nevýhodné, ale obránci jsou rádi ve větším zápřahu," hledal pozitiva Čajánek, který tento model zažil během angažmá v NHL.

Potíže berani mají i na brankářském postu. Po odchodu Jakuba Sedláčka do Dinama Riga hrající KHL měl být předpokládanou jedničkou Luboš Horčička, který si ale na tréninku poranil šlachu na prstu.

„Má polovinu léčení za sebou, dnes už byl na ledě. Snad bude návrat v kratším horizontu, než předpokládají doktoři. Do čtrnácti dnů by měl být připraven. Věřím, že i dřív," doufá Vlach.

Dvojka Libor Kašík totiž v přípravě nepodával zrovna nejzářivější výkony, kterými ohromil v posledních dvou sezonách první ligu, proto by měl ve čtvrtek v Litvínově v premiéře naskočit Tomáš Štůrala zapůjčený ze Šumperku.

„Nějakou představu máme, ve čtvrtek se vše dozvíte. Ani kluci zatím nic nevědí. Oznámíme jim to ve středu," naplánoval úřadující trenér roku.

Beranům však příliš výsledkově nevyšla příprava. Z jedenácti zápasů vyhráli pouze čtyřikrát. „Když pominu výsledky, přípravné zápasy účel splnily. Většinou jsme hráli v hodně obměněné sestavě. Hledali jsme vhodné složení obranných dvojic. Do extraligy bychom měli vstoupit dobře," poznamenal kouč Rostislav Vlach.

Rozšířené zpravodajství se startem extraligy čtěte ve čtvrtečním vydání Deníku.