Hokejový Zlín totiž v létě posílil o metrákového Michala Poletína s tělesnými proporcemi 191 centimetrů a 101 kilo. Stejně vysoký je i navrátilec Nicolas Werbik (89 kg).

K nim ještě přidejte dvoumetrového chasníka Jakuba Ference (98 kg) nebo dravce Tomáše Fořta (187 cm/95 kg). A to ještě ševci navíc testují slovenského forvarda Radovana Puliše (186 cm/95 kg). „Je to hráč, který má parametry,“ oceňuje hlavní kouč Robert Svoboda.

Přestože odešli technicky vybavení „hračičkové“ Bukarts se Šťastným, herní styl měnit Berani nechtějí. „Ale v momentech, kdy nám chyběl důraz před brankou, by nám tihle hráči mohli pomoct,“ věří Svoboda.

„Navíc třeba Poletín má nejen parametry, ale i šikovné ruce. Jen to jeden z hráčů, který by měl v ofenzivě dostat hodně prostoru,“ nastínil představu Svoboda.

„I když odešli někteří hráči, jsem přesvědčen, že tým není špatný a bude opět konkurenceschopný,“ myslí si Svoboda.

Po Pulišovi je druhým útočníkem na testech „střízlík“ Edgars Kulda, jenž navazuje na prověřenou lotyšskou spolupráci. „Máme s Lotyši dobré zkušenosti, doufáme, že má kvalitu týmu pomoct,“ myslí si Svoboda.

Zda ve Zlíně podepíšou smlouvu, se teprve uvidí v následujících týdnech. „Víme o nich, že mají svoji perspektivu a kvalitu. Uvidíme, jestli to bude stačit na to, aby se dostali do našeho kádru. Chceme je vidět v přípravných zápasech, kde se uvidí. Tři čtyři zápasy by měly stačit,“ myslí si dobře odpočinutý zlínský stratég, který během dovolené u moře „vypnul“ bez mobilu a připojení k internetu.

Nyní se už vrátil do práce. Včera měl k dispozici sedmadvacet hráčů s tím, že kádr bude otevřený. „Kádr chceme mít zajištěný a mít k dispozici 24 hráčů. Všichni jsou momentálně zdraví. Ale vloni hned v prvním zápase nám vypadl David Nosek, takže budeme mít v záloze hráče, kteří mají zkušenost s extraligou,“ zmínil Svoboda.

Jedním z adeptů je třeba jihlavský kapitán Tomáš Čachotský, který v minulosti už ve žlutomodrém dresu působil a i jako soupeř zanechal pozitivní dojem. „Je jedním z hráčů, kteří by nám mohli pomoct. Jsou ještě nějaké další možnosti, ale nyní je to v podobě, ve které jsme trénovali. Kromě hráčů, kteří jsou s reprezentační devatenáctkou,“ zmínil Svoboda juniory Václavka s Dluhošem, kteří se k týmu připojí později.

Berani odehrají před startem sezony, ve které klub oslaví 90. výročí založení, celkem osm přípravných zápasů. Úvodní je na programu ve čtvrtek 9. srpna na domácím ledě s Jihlavou. Nový ročník extraligy startuje 14. září. Berani hrají na úvod doma s Třincem.

Teď ale přichází čas „obrů“.

Kádr Berani Zlín v přípravě na leděBrankáři: Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala.
Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs (Lotyšsko), Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček, Martin Matějíček, Tomáš Valenta, Jan Dluhoš.
Útočníci: Antonín Honejsek, Michal Poletín, Zdeněk Okál, Pavel Kubiš, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Tomáš Fořt, Michal Popelka, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Nicolas Werbik, Jan Václavek, Jiří Karafiát, Edgars Kulda (Lotyšsko – zkouška), Radovan Puliš (Slovensko – zkouška).
Změny v hráčském kádru:
Odchody: Libor Kašík (Amur Chabarovsk/KHL), Roberts Bukarts (HC Oceláři Třinec), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Ondřej Veselý (ukončil hráčskou kariéru), Pavel Klhůfek (Chomutov), Radoslav Illo. Příchody: Jakub Sedláček (Slovan Bratislava/KHL), Michal Poletín (Chomutov), Jakub Herman (Olomouc), Nicolas Werbik (Des Moines Buccaneers/USHL), Jakub Šlahař (Přerov/WSM liga). Na zkoušku: Edgars Kulda (Dinamo Riga/KHL), Radovan Puliš (HKm Zvolen/Slovensko).