Předchozí
1 z 9
Další

Pavel Kubiš (vpravo) během extraligového zápasu se Spartou Praha.
OBRAZEM: Srdcař, který uměl shodit rukavice. Takto Kubiš strávil kariéru u ševců

Na snímku Kubiš, Ondráček, Honejsek.Na snímku Kubiš, Ondráček, Honejsek.Zdroj: Deník/Martin Břenek

„Snová cesta za ziskem poháru vítěze Chance ligy byla vykoupena velmi těžkým podzimem, který byl ve znamení špatných výkonů. To ukázalo nutnost budování nového týmu dle koncepce na budoucí sezony s jasným cílem, jímž je postup a následná pravidelná účast v Tipsport extralize ledního hokeje. Vedení klubu společně se sportovním manažerem a hlavním trenérem Milošem Říhou vybralo na další těžkou sezonu svůj tým, který vám představíme zítra. Nejprve je však třeba se rozloučit s hráči, kteří v našem dresu pokračovat nebudou. Jsou to hráči, kteří si zaslouží velký potlesk za to, co pro žlutomodrou rodinu udělali v minulosti," informoval zlínský klub na oficiálních stránkách.

Koho se konec týká?

Pavel Kubiš (útočník, 38 let)

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín (ve žlutém) po reprezentační přestávce v rámci 21. kola doma hostili Kometu Brno. Na snímku KubišDnes už bývalý kapitán hokejových Beranů Pavel Kubiš.Zdroj: Deník / Martin Břenek

„Chtěl bych Pavlovi poděkovat za vše, co pro klub udělal. Je až neuvěřitelné, kolik toho za Zlín odehrál. Jednoznačně je to adept do Síně slávy zlínského hokeje. Rozešli jsme se podáním ruky a nabídkou práce pro zlínský klub u mládeže, až se finálně rozhodně ukončit kariéru," přiblížil generální manažer klubu Robert Hamrla.

Jiří Ondráček (útočník, 34 let)

Na snímku Ondráček.Jiří Ondráček.Zdroj: Deník/Jan Zahnaš

„Jeho cesta je v mnohém spojená s Pavlem Kubišem, řadu let hráli ve stejné pětce a také se stali v posledních letech zásadními členy Beranů. V historické tabulce mu patří v odehraných extraligových zápasech osmá pozice," přiblížil Berani.

Antonín Honejsek (útočník, 32 let)

Antonín Honejsek.Antonín Honejsek.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

„Šikovný útočník dokázal svojí hokejovostí vždy vykouzlit úsměv na tváři zlínským fanouškům. V historické tabulce kanadského bodování mu v rámci extraligy patří dvanáctá pozice. V letošní sezoně odešel do týmu Plzně, aktuálně s ním nepočítáme v sestavě na následující sezonu," popsal zlínský klub.

Daniel Gazda (obránce, 25 let)

Daniel Gazda.Daniel Gazda.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

„Pohár pro vítěze Chance ligy si uzurpoval, po kapitánovi, jako první. Nyní se bude snažit protlačit v nabitém kádru brněnské Komety. Ač se jedná o mladého obránce, tak v historickém bodování obránců mu patří 24. pozice."

Darek Hejcman (útočník, 28 let)

Hokejisté Zlína (žlutomodré dresy) si poradili s Duklou Jihlava 4:1. Na snímku Hejcman.Darek Hejcman.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

„Darek ve Zlíně zažil dvě sezony, jednu extraligovou a minulou prvoligovou. Během svého působení zaznamenal v 120 zápasech 35 bodů za 18 branek a 17 nahrávek. Letos byl součástí týmu, který získat pohár vítěze Chance ligy."

Petr Kratochvíl (útočník, 25 let)

Petr Kratochvíl.Petr Kratochvíl.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

„S jeho příchodem se začalo vyhrávat! Ač mu řada fanoušků ze začátku nevěřila, s Petrem v sestavě tým vyhrál 23 utkání z 30 v rámci Chance ligy! Nyní se pětadvacetiletý forvard vrací z hostování do Komety Brno, kde má platnou smlouvu na následující sezonu."

Jan Bartko (obránce, 26 let)

Hokejisté Zlína nestačili na Pardubice B 2:3. Na snímku Bartko.Jan Bartko.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

„Jan přišel před sezonou a v průběhu prosince odešel hrát za Jestřáby z Prostějova na hostování. V příští sezoně ve zlínském dresu pokračovat nebude."

Jakub Illéš (útočník, 27 let)

Hokejisté Zlína nestačili na Pardubice B 2:3. Na snímku Illéš.Jakub lléš.Zdroj: pro Deník/Jan Zahnaš

„Stejnou cestou jako Jan Bartko si prošel v minulé sezoně i Jakub Illéš, který ve Zlíně patřil k produktivnějším útočníkům, což potvrzoval i v Prostějově."