Berani se už konečně mohli spolehnout na kapitána Kubiše. Céčko na dresu přesto po úspěšném finále nosil Köher.

Úvodní třetina herně patřila domácím hokejistům, už ve třetí minutě se radovali z gólu. To však bylo předčasné, puk z hole Berana totiž prošel nadzvednutou brankou!

Své šance zahodili také Filip nebo Zikmund, hostující Huf působil velmi jistě. Na straně ševců se nedařilo Mrázkovi, Köhlerovi nebo Sedlákovi. Těsně po klaksonu první třetiny se branky dočkal Pospíšil, gól už platit nemohl. Následně se na ledě strhla, na dvě minuty si šli sednout Pospíšil a Ticháček, který se na hostujícího útočníka po závěrečné střele sirény vrhl. „Jde o hodně, emoce budou, patří to do toho,“ okomentoval nervózní první třetinu kapitán Zlína Bedřich Köhler.

Hosté zkraje duhé třetiny zabrali, Rytířům byli vyrovnanějším soupeřem. Postupně ale znovu byli pasivnějším mančaftem. Stejně jako v prvním dějství, tak i ve druhém se mohli opřít o výborně chytajícího 23letého Hufa.

Rytíři do třetí třetiny nastoupili aktivně, Weber ani Zikmund neuspěli, druhý zmíněný dokonce nastřelil břevno. Tlak domácích nakonec nesl ovoce, ve 44. minutě skóroval bývalý hráč Vsetína Indrák. Za hostujícím brankářem skončila až 36. střela domácích. Ti i nadále pokračovali v náporu. Tempo utkání trochu upadalo, hostům se krátil čas na vyrovnání. Ke konci třetí třetiny se o své slovo začali hlásit také Berani, více než dvě minuty před závěrem dějství odvolali brankáře. Měli velký tlak, ten gólem neskončil.

Baráž o extraligu, 1. zápas

Rytíři Kladno – PSG Berani Zlín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 44. Indrák (Klepiš, Slováček). Střely na branku: 40:21. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Rozhodčí: Hribik, Kika – Hynek, Hnát. Diváci: 5 200.

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Sotnieks, Ticháček – Jágr, Plekanec (C), Kubík – Indrák, Klepiš (A), M. Procházka – Zikmund (A), Filip, Michnáč – Bláha, Pytlík, Beran – Brodecki.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Suhrada, Riedl, Talafa – Kubiš (A), Sadovikov, Köhler (C) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, P. Sedláček, Mrázek – Frömel, Hejcman, Pospíšil.