Tak postupně. Stačí se už jen podívat na magické čtvrteční datum 23. 3. 2023. Přímo v den čtvrtého semifinále slavil 23. narozeniny. A na zádech nosí číslo 23. „Jsem moc pověrčivý, dám na to,“ říká skálopevně.

Když všech předchozích devět exekutorů v nájezdech selhalo, šel na řadu právě Zdeněk Sedlák. Už ve vzduchu bylo cítit, že je to chvíle právě pro něj.

Mohl snad tento zápas rozhodnout někdo jiný? „Věděl jsem, co udělám. Věřil jsem si,“ oplýval Sedlák zdravým, leč nezbytně důležitým sebevědomím. „Taťka mi určitě řekne, že mě ten nájezd naučil, ale to není pravda,“ rozesmál všechny přítomné.

Emoce po vítězném nájezdu Zdeňka Sedláka. | Video: Deník/Radek Štohl

Ještě k tomu číslu. Pro tento zápas tak symbolickému. Být na něm, tak ho dříve ani nenosil. Nakonec mu zůstalo. „S třiadvacítkou hrál už taťka. Mně ji dali někdy ve třinácti čtrnácti letech, původně jsem ji ani nechtěl. Dařilo se mi, tak jsem si ji nechal,“ přiblížil, jak zůstal věrný šťastnému číslu na zádech.

Nechybělo mnoho a psal se zcela jiný příběh. Berani po aktivním nástupu do zápasu inkasovali v oslabení, po dvou třetinách prohrávali 0:1. Do třetího dějství nastoupili ve výborném světle, díky Kindlovi vyrovnali.

Hostující Ferda přesto strhl vedení na stranu hostů a s domácími to nevypadalo dobře. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny od modré srovnal Husa.

„Ve výhru jsme věřili celou dobu, nedávali jsme si do hlavy, že bychom nemohli zvítězit. Celkově jsme hráli lépe, byli jsme hladovější!“ zdůraznil Sedlák.

Radost po vyrovnávacím gólu na 2:2. | Video: Deník/Radek Štohl

Berani byli jasně lepším mužstvem i v prodloužení, ve kterém se branky nedočkali. Za třetí dějství a dalších dvacet minut na hostujícího Jekela vyslali 36 střel! „Kdo to viděl, tak jsme si zasloužili vyhrát už v prodloužení,“ nechtěl pomýšlet na velkou loterii.

Zimní stadion Luďka Čajky znovu ukázal, jak pekelným místem může být. Hosté se především vařili v závěru, kdy domácí svého soupeře několikrát zmáčkli. „Je úžasné, co lidé dělají. Hrál jsem už hodně zápasů, ale něco takového jsem neviděl. Celou dobu předváděli takový randál. Hodně nám pomáhají, ženou nás dopředu. Je to neskutečné,“ nenacházel slova díků 23letý útočník.

Sedlák aspol. jsou už nyní jen krůček od finále Chance ligy. Proti Třebíči vedou 3:1 na zápasy. Čtvrt roku zpátky by o této metě ve zlínském klubu snad nikdo nepomýšlel.

Zlínští fanoušci oslavují vítěznou trefu Zdeňka Sedláka ve 4. semifinálovém duelu Beranů s Třebíčí. | Video: Břenek Martin

Výrazně tomu napomohl i otec čtvrtečního hrdiny Zdeněk Sedlák starší, který přišel na střídačku Beranů po prohře s rezervou Pardubic. „Než přišel, tak jsme se trápili, od doby, co tam je, tak jsme začali hodně vyhrávat. Je to specifický,“ připouští Sedlák mladší. „Vnímám ho ale jako normálního trenéra. Je hyperaktivní, plácá nás, řve. Pořád něco dělá,“ culí se mladý forvard.

Sérii už můžou uzavřít v sobotu, na ledě Třebíče. „Doufám, že o to zabojujeme a hned vyhrajeme,“ přeje si borec, který nad potenciálním finále proti Vsetínu ještě nepřemýšlí. Rovněž Valaši vedou nad Prostějovem 3:1 na zápasy. „Ještě to je moc brzy. Musíme vyhrát náš zápas, pak se můžeme starat, s kým případně budeme hrát,“ uzavírá Zdeněk Sedlák mladší.

Kam to až se zlínskou bandou dotáhne? Finále Chance ligy proti Vsetínu je už skutečně blízko.