Šestý domácí zápas v play-off, šesté vítězství. Zlínští hokejisté k němu nekráčeli jednoduše, dvakrát v zápase prohrávali. Když ale bylo potřeba, vždy zabrali. Dvakrát u toho byl Tomáš Pospíšil.

Zkušený borec nejprve předvedl pohlednou individuální akci, při své druhé brance si trpělivě počkal. Hostující Žukov se jen ohlížel, kam vítězná střela zápasu zapadla. „I když jsme dostali gól na 0:1 nebo 1:2, tak jsme pořád hráli stejně. Šli jsme si za tím celý zápas. Zaslouženě jsme to otočili,“ radoval se zkušený borec.

Dlouho to vypadalo, že ševci budou mít v době velikonočních svátků dávno volno. Na poslední chvíli zabrali, dočkali se dlouhé vítězné série. Probojovali se přímo do čtvrtfinále play-off, vyřadili Porubu a Třebíč.

Teď jsou jediný zápas od baráže! „Proč jsme se tak zvedli? To by bylo na dlouhé povídání,“ pousměje se někdejší útočník Mladé Boleslavi nebo Litvínova. „Něco se tady stalo, tým se zvedl. Hrajeme dobře,“ pochvaluje si.

Nahoru šel také přímo herní projev Pospíšila. Ten se více než polovinu základní části trápil. Fanouškům pomalu začínala docházet trpělivost. Jeden z nich se začátkem ledna dokonce ptal na oficiálním webu klubu, jak to s ním do budoucna vypadá. „Smlouvy, které jsem „zdědil“, mají zahrnuté tyto klauzule. Převážně se jedná o hráče se smlouvou na dvě sezony! Tomáš Pospíšil je jedním z těchto hráčů,“ reagoval šéf klubu Robert Hamrla na doložku "no-trade".

Zkušený útočník dokonce trénoval podle individuálního plánu. I to mu očividně pomohlo. Jeho výkony jsou v posledních týdnech diametrálně odlišné. „Sám dobře vím, jak jsem hrál. Nebylo to prostě dobrý. Někdy to tak je. Makal jsem dál. Hlavně se snažím pomáhat týmu. Jsem rád, že se nám daří.“

Sám připouští, že pod hlavním trenérem Milošem Říhou mladším má i odlišnou roli. „Určitě ano. Důvěru se snažím splácet,“ zdůrazňuje. „Všechno je jedno s druhým. Nešlapal ani tým. Jak se to začalo měnit, tak nahoru šel i každý hráč. Není to ale o mně. Řeším to, jak jako tým hrajeme v play-off,“ má s Berany jediný cíl.

Fotogalerie: Chance liga, hokej, 4. finále Zlín - Vsetín 0604

Během čtvrtého finále si mohl i užít vyvolávání. Jméno Tomáše Pospíšila pořádně znělo zaplněným Zimním stadionem Luďka Čajky. „Je to příjemný. Hlavně jsem ale rád, že jsem pomohl týmu,“ zopakoval spokojený Pospíšil.

Ve čtvrtek mu pomohl dost. Berani i díky jeho příspěvku jsou blízko baráži. Sám ve 13 zápasech play-off vstřelil tři góly a na dva přihrál.

VIDEA ZE ČTVRTEČNÍHO FINÁLE

Po pátém gólu utkání. | Video: Deník/Radek Štohl
Fanoušci Vsetína během čtvrtečního zápasu. | Video: Deník/Radek Štohl
Fanoušci Vsetína během čtvrtečního zápasu. | Video: Deník/Radek Štohl
Fanoušci Vsetína před koncem zápasu. | Video: Deník/Martin Břenek