Důsledky? Hospitalizace s vnitřním krvácením a rozvázání kontraktu. V polovině prosince bez zápasové praxe se vrátil do Zvolenu, kde odehrál posledních čtyřiadvacet zápasů včetně play-off.

„Teď se cítím super, cítím se zdravotně v pořádku, z čehož mám radost. Věřím, že to tak i zůstane,“ vzkázal po prvním tréninku se Zlínem Radovan Puliš, který je ve Zlíně na zkoušce. Smůlu měl už v roce 2010, kdy kvůli nezaviněné dopravní nehodě přišel o draft NHL.

Jaké máte první pocity?
Zatím velmi dobré. Věřím, že zůstanu.

Co říkáte konkurenci? Bude těžké se prosadit?
Jsem tady teprve první den, všechno je na mě. Když budu podávat výkony, které se ode mě očekávají, je velká šance, že zůstanu.

Přemýšlel jste hodně, zda to jít do Zlína zkusit?
Ani ne. Když to řeknu narovinu, chtěl jsem zkusit něco nového, když přišla tahle nabídka. Bylo mi jasné, že mě po loňské sezoně nikdo nepodepíše.

Měl jste nakročeno do Jihlavy…
Měl jsem podepsanou smlouvu od 1. května. Jen proto, že jsem byl zraněný, jsem nakonec vůbec nenastoupil. Bývají větší zklamání, ale určitě mě to mrzelo. Takový je už život hokejisty. Nemohl jsem se v tom utápět. Tvrdě jsem makal na tom, abych se do české extraligy mohl vrátit.

Co víte o české extralize? Tušíte, jakou má kvalitu?
Určitě má kvalitu vysokou, když odsud odcházejí hráči do NHL. Měl jsem odsud nabídky v roce 2015, kdy jsem nakonec podepsal ve Slovanu Bratislava. Jsem rád, že se tady můžu ukázat a věřím, že se prosadím.

Nabídku jste měl i ze Zlína?
Ne, odjinud.

Nakolik znáte současný tým?
Znám jen Tomáše Valentu. A to je asi všechno. Zatím se poznáváme. Všechno je v pohodě.

Kdy jste do Zlína dorazil?
Včera po obědě. Mám tady rodinné známé, byl jsem tady v létě. Byli jsme s dcerkou a manželkou v zoologické zahradě. Máte to tady velmi pěkné. Hráli jsme tady i se Zvolenem nebo Slovanem Bratislava přípravné zápasy.

Co víte o Zlínu?
Minulý rok jsem neměl chuť vůbec sledovat hokej, protože jsem řešil své závažné problémy. Jen vím, že Zlín hrál předkolo play-off, kde vypadl. Uvidíme, co letos.

Trenér Svoboda říkal, že rozhodnou o vašem angažmá tři až čtyři zápasy. Bude to hektické, co?
Bude to určitě těžké, ale já se nemůžu soustředit na negativa. Potřebuji myslet pozitivně, pak bude všechno v pořádku.

Bavili jste se spolu?
Pozdravili jsme se a ptal se, jestli jsem zdravý. Odpověděl jsem, že ano. To je zatím všechno.

Rozhovor s lotyšským útočníkem Edgarsem Kuldou čtěte v zítřejším vydání Deníku.