Vše zlínský forvard Ivan Rachůnek napravil vítěznou trefou v úvodu třetí části, kdy společně s parťákem Důrasem po bleskovém výpadu uháněli na samotného brankáře Štěpánka.

„Přihrávka šla přesně. Jen si tam bek klekl a kotouč trochu zbrzdil, ale paradoxně mi to pomohlo, protože jsem jej stačil bekhendem zvednout nahoru,“ popsal klíčový gól Beranů Rachůnek, který tak zaznamenal sedmý gól v sezoně.

Ovšem za katrem zažil pekelné chvíle. Po dramatickém duelu si však mohl zhluboka oddechnout. „Na trestné lavici jsem se modlil, abychom neinkasovali. V prvním jsme však dostali, ale další mé prohřešky již kluci výborně ubránili,“ pochválil své spoluhráče.

Vítkovice měly ještě celou závěrečnou část k tomu, aby opět vyrovnaly. Přispěly jim k tomu i dvě vyloučení ve třetí části. Hosté v nich na branku Sedláčka vyvinuli ohromný tlak. „To byl klíčový moment, kdy jsme ubránili oslabení, které jsem zavinil já a Tomáš Linhart. Vítkovice hrají přesilovky výborně,“ všiml si 28letý zlínský express.

Na jeho poslední branku však již pomalu usedá prach. Vždyť se trefil naposledy 15. listopadu v Českých Budějovicích. „Trošku mi letos selhává koncovka. Nejsem tak uvolněný. Jsem moc rád, že jsem smůlu protrhl,“ pochvaloval si Ivan Rachůnek.

Berani vybojovali plný počet bodů po čtyřech zápasech, což se pozitivně projevilo na zvýšené motivaci hokejistů PSG. „Už jsme je chtěli za každou cenu. Když byl výsledek vyrovnaný, říkali jsme si, že bereme každý bod. Nakonec máme tři, což je fantastické,“ poznamenal dravý útočník druhé zlínské formace.

V posledních letech patří střetnutí s Vítkovicemi mezi extrémně emotivní. Ani včera se duel neobešel bez strkanic. Ale žádná z nich nevybočovala z normy. Myslím, že zápas proběhl úplně v pohodě bez záludností a excesů,“ pochválil zakopání válečné sekery mezi oběma kluby a hráči.