Společně s ním klub v úterý v poledne oznámil i příchod českého útočník Petra Pohla na šestizápasovou výpomoc. Jenže ten skončil dřív než vůbec začal.

„Navzdory příslibu připojení k Beranům se rozhodl pro nabídku z Německa,“ oznámil v úterý večer zlínský klub na svém Facebooku.

V Baťově městě skončil i Roman Szturc, jemuž nebylo prodlouženo hostování. V deseti zápasech si připsal jeden gól a dvě asistence.

„Potřebujeme se složením mužstva v útoku zahýbat,“ vysvětlil generální manažer a jednatel Zlína Martin Hosták.

Jediná z posil, která by se měla hlásit na dnešním tréninku, je útočník Valentin Claireaux.

Pravidelný reprezentant Francie na mistrovství světa je vůbec prvním hokejistou ze země Galského kohouta, který oblékne zlínský dres.

Poslední tři sezony působil rodák ze Saint-Pierre-et-Miquelonu v nejvyšší finské soutěži v týmech Lukko Rauma a Vaasa Sport. Osmadvacetiletý centr odehrál v elitní finské lize 145 zápasů s bilancí 37 bodů za 14 gólů a 23 asistencí.

„Přichází k nám na zkoušku v délce šesti zápasů. Jedná se o středního útočníka, navíc praváka. Právě takový typ hráče potřebujeme. Slibujeme si od něho, že nám zvýší konkurenci v útoku a zvedne se produktivita. Kvalitu má, neboť přichází z nejvyšší soutěže ve Finsku a je pravidelným účastníkem mistrovství světa,“ dodal Martin Hosták.