„Utkání se mi hodnotí dobře,“ usmíval se Svoboda po konci skončeného duelu. „Před zápasem jsme si řekli, ať z toho máme dobrý pocit, což se nám výsledkem i předvedenou hrou podařilo,“ těšilo 53letého kouče.

Uplynulý ročník extraligy se však Beranům nevydařil – potřetí v samostatné historii české nejvyšší soutěže skončili na 13. místě. Zisk 43 bodů je pro ně dokonce tím nejhorším. „Na závěr je to pro nás maličká náplast po sezoně, která nedopadla, jak jsme si představovali,“ okomentoval Robert Svoboda první vítězství v sezoně nad 11. týmem základní části.

Jedenáctý zápas Beranů za tři body pochopitelně těšil také zkušeného harcovníka zlínské kabiny Pavla Kubiše. „Je hezké, že jsme letošní ročník zakončili výhrou. Satisfakcí bych to ale nenazval,“ brzdil příští středu 36letý útočník.

„Vítězství nic nemění na tom, že sezona byla hodně špatná. Nemůžeme takhle hrát, musíme na něčem pracovat, aby ta příští byla lepší,“ měl jasno Kubiš.

Specifický hokejový ročník nejen Beranům ovlivnila situace okolo COVIDU-19. „Nechtěl bych se na nic vymlouvat. Nikdo nevěděl, jak sezona bude vypadat. Na začátku nás postihl koronavirus, poté se to na měsíc a půl zastavilo. Hodně zápasů bylo znát, že někdo trénoval a někdo ne. Ve všem jsme ztráceli. Každý však měl stejné možnosti,“ uznal asistent kapitána zlínského týmu.

Mužstvo z Baťova města se během celé sezony potýkalo s vysokým počtem zranění, což na něj mělo negativní dopad. Vliv mohla mít i zmíněná dlouhá pauza v rozjeté sezoně. „Vypadávali nám hráči, lepili jsme to. Bruslení je navíc specifický pohyb. Už před tím jsem říkal, že hodně hráčů to odskáče problémy s třísly a svalovými zraněními,“ predikoval.

„V jednu dobu nám vypadlo až šest útočníků. I když se kluci toho zhostili dobře, tak jsme prohrávali,“ mrzelo Pavla Kubiše.

Zkušený borec však Zlínu do dalších sezon věří. „Když budeme v plné sestavě a mít lajnu dvě, na kterých se to postaví, tak můžeme být konkurenceschopní,“ nepochybuje s 21 kanadskými body druhý nejproduktivnější muž týmu.