O zápase výrazně napovědělo úvodní dějství. Berani ho sice prohráli "pouze" 0:2, i to však hostům postačilo na pohlídání si klidného vedení. „První třetina z naší strany byla snad nejhorší, co jsme jako nový realizační tým tady zažili. V prvních pěti minutách jsme klidně mohli prohrávat 0:3, naštěstí tomu tak nebylo. Nedokážu však říct, co za tím hledat. Událo to ráz celému zápasu," ví dobře někdejší výborný útočník, který většinu kariéry strávil právě na jihu Čech.

I když domácí na začátku druhé třetiny prohrávali 0:3, tak utkání ještě dokázali zdramatizovat. Za stavu 2:4 navíc měli jednapadesát vteřin dvojnásobnou početní převahu. „Mohli jsme se tam dostat do hry. Kontaktní branku jsme však nedali, Budějovice zaslouženě vyhrály," uznal Rob sportovně.

Pavel Kubiš.
Na začátku jsme soupeři nabídli snad pět tutovek, zlobil se kapitán Kubiš

Hokejoví Berani se v letošní sezoně potýkají s nedostatečnou střelbou, v daném ohledu patří na dno Tipsport extraligy. Proti Motoru vyslali pouhých sedmnáct pokusů, v první třetině jen čtyři. „Příčinu můžeme hledat na začátku, kdy hráči možná byli svázáni nervozitou nebo spíše uspokojení, nechávali to jeden na druhém."

„Klukům vždy říkáme, aby zodpovědnost převzali na sebe. Jak se přehazují puky a nejdou na branku, tak z toho se gól nedá. Apelovali jsme, aby střel bylo více. Když máme okolo 25 střel, tak jsme schopni dát tři čtyři góly a uhrát výsledek. Nesmíme být asi ve velké pohodě a chtít někoho přehrát hokejovostí, ale bojovností, pohybem a jednoduchou hrou," vidí jasný recept na další úspěch.

Hokejisté Zlína (modré dresy) ve 33. kole Tipsport extraligy vyzvali České Budějovice.
Berani zaspali první třetinu, proti Motoru znovu nebodovali

Ševci další zápas odehrají ve čtvrtek na ledě Vítkovic, utkání začíná v 17.30 hodin.