„Bral bych to jako vrchol dosavadní kariéry. Kdybych nejel, mrzelo by mě to. Dvacítky jsou hodně prestižní a sleduje je hodně lidí. Zatím je to padesát na padesát. Pojede tam hodně kluků z Kanady. Záleží na trenérovi, jestli si mě vybere," uvažuje nahlas Sedláček, rodák z Luhačovic a v současnosti člen extraligového PSG Zlín.

V jeho neprospěch však může hrát fakt, že byl členem týmu, který na listopadovém turnaji čtyř v Moskvě výkony pořádně namíchl trenéra Miroslava Přerosta.

„V ročníku 1994 je kvalitních hráčů hodně málo. Ověřili jsme si, že někteří nedosahují potřebné úrovně. Nepřesvědčili nás, že bychom s nimi měli počítat," vykládal Přerost po porážkách 1:3 se Švédskem, 3:4 po nájezdech s Finskem a 1:6 s Ruskem.

„Čekali jsme větší zaujetí a snahu prosadit se, zabojovat o světový šampionát. Bohužel mnozí ukázali, že na nejvyšší úroveň nejsou připraveni," vykládal Přerost.

Týkala se jeho nekonkrétní slova i 19letého Sedláčka?

„O mně nemluvil, ale celkově o týmu. Nemyslím si, že bychom hráli úplně špatně. Patřil k lepším srazům, které jsme měli. Uvidíme, jak to bude dál," nechává se překvapit Sedláček, který v aktuální sezoně odehrál v národním týmu 8 zápasů s bilancí jedné branky a stejného počtu asistencí.

„Mám spíš defenzivní úkoly. Chodím na oslabení. Jinak hraju většinou druhou, třetí pětku," poodkryl zlínský odchovanec svou roli v reprezentač­ním týmu.

Z 27členné širší nominace, která se sejde již tento pátek 13. prosince v Rokycanech, před odletem Přerost čtyřem hráčům oznámí, že se jich nejprestižnější akce jejich kategorie týkat nebude.

Sedláček však není úplně bez šance. Do konečné nominace by ho naopak mohlo katapultovat dosud 21 extraligových zápasů (14 zápasů v aktuálním ročníku, 7 v uplynulém play off), ve kterých v průměru odehrál 7 minut.

„Pomoct by mi to snad mohlo. I proto se dělalo pravidlo o nasazování mladých hráčů. Aby tady hráli extraligu," připomíná Sedláček, který si ale do kanadského bodování připsal jednu asistenci.

„Extraliga je na rozdíl od juniorky hodně silová. Zatím se oťukávám a zvykám si na její úroveň. Pomáhá mi to se vyhrát, i když zasáhnu třeba jen na pět minut. Pořád je to zkušenost," pochvaluje si Sedláček.

Pracovitý útočník se zúčastnil předloni světového šampionátu do 18 let v Brně, Břeclavi a Znojmě, kde však národní tým skončil až osmý. „Byla to velká zkušenost. Byly tam týmy v nejlepší sestavě. Viděl jsem, že musím hodně makat, abych mohl být dobrým hráčem," vykládal Sedláček.

Když od kouče příští čtvrtek uslyší příznivou zprávu, poprvé stráví Vánoce bez rodiny a přítelkyně. „Nebyl by to problém. Jednou se to dá přežít," hlásí odhodlaně Pavel Sedláček.