Ta v olympijské kvalifikaci v Chomutově patřila k oporám národního týmu. V osmnácti letech nastupovala v první obranné dvojici a vstřelila také gól proti Polsku.

S jakou představou jste do kvalifikačního turnaje v Chomutově šla?

Pochopitelně abychom s českým národním celkem vyhrály všechny zápasy. Jinak bychom pravděpodobně na olympiádu nepostoupily. To se nám také podařilo.

Jak jste se cítila před prvním utkáním proti Norsku?

Byla jsem trochu nervózní. V průběhu zápasu ale nervozita postupně opadávala a bylo to čím dál lepší.

Na čem mělo Česko postavený herní styl?

Máme svůj styl, který je dokonale propracovaný. Každá hráčka ví, co má na ledě dělat. Když pokyny od trenérů dodržujeme, tak je malá pravděpodobnost, že zápasy prohrajeme. To se v Chomutově také ukázalo.

Co bylo klíčové v duelech s Norskem a Polskem?

Úvodní utkání s Norskem jsme vyhrály 3:1. Byl to hodně náročný zápas. V něm se na výkonu našeho družstva ještě projevovala nervozita. Polsko jsme rozstřílely 16:0. V této partii jsme proměňovaly šance.

Co rozhodlo nejdůležitější souboj s Maďarskem?

Klíčové bylo, že jsme brzy daly první branku. Tu vstřelila už ve 2. minutě Hymlárová. Ve 14. minutě jsme vedly už 3:0. To už jsem byla přesvědčená, že nám postup na olympiádu neunikne. Důležité rovněž bylo, že jsme hrály velmi dobře v obraně. Maďarky jsme nakonec porazily 5:1.

Co vám probíhalo v hlavě po skončení duelu s Maďarkami?

Emoce byl nepopsatelné. Ale už když jsme v utkání s nimi vstřelily první branku, tak se mi chtělo brečet štěstím, protože jsem věděla, že zápas neprohrajeme.

Jak jste spokojená se svými výkony v Chomutově?

Myslím, že můžu být spokojená. V každém utkání jsem se snažila ukázat všechno, co je ve mně. A doufám, že i trenér Pacina a celý realizační tým byl podobně spokojený, jako já (úsměv).

Jak se vám spolupracovalo v první obranné dvojici s Dominikou Láskovou?

Hrálo se mi s ní skvěle. Dominika je výborná hráčka jak do zadu, tak i do ofenzívy. Sedly jsme si spolu. Na ledě si dokážeme vyhovět. Jsem ráda, že jsem hrála právě s ní.

Jak probíhaly postupové oslavy?

Slavily jsme hned po zápase s Maďarskem. Po poděkování divákům jsme v kabině tančily, zpívaly, vypilo se i trochu piva a připilo se šampaňským. Oslavy ale nebyly dlouhé. Spousta

spoluhráček totiž brzy odjela domů, protože na druhý den odlétaly do svých klubů. Ale i tak jsme si oslavy postupu užívaly. Určitě na tyto momenty nikdy nezapomenu.

Co postup na olympiádu pro Vás znamená?

Splněný sen, kvůli kterému od malička dřu jako kůň. Nikdy bych si ale nemyslela, že si už v devatenácti letech zahraju n olympiádě. Je to prostě sen pravidelně hrát v tolika letech v ženské reprezentaci a k tomu ještě v první lajně.

Jaký máte nejbližší hokejový program?

Budu hrát soutěž za juniory Valašského Meziříčí. Před olympiádou máme ještě na programu pár reprezentačních akcí. Soustředění a přípravné zápasy. Olympijské hry v Pekingu, na které se samozřejmě moc těším, začínají 2. února. A hned druhý den 3. února se v 5.10 hodin středoevropského času střetneme s domácí Čínou.