Úřadující mistr začal utkání zostra a po devíti minutách vedl 2:0. „I když jsme prohrávali, věděli jsme, že máme ještě dvě třetiny na to, abychom alespoň vyrovnali,“ řekl centr první pětky Petr Leška.

Zlín opravdu dokázal dvakrát srovnat krok. V závěru však hosté dostali výhodu dvou přesilovek za sebou, dostali domácí po velký tlak a sahali po vítězství v základní hrací době. „Při početní nevýhodě nám bylo hodně horko. Ale naštěstí jsme všechny oslabení ustáli,“ oddechl si Petr Leška.

A když se nerozhodlo ani v prodloužení, přišli na řadu samostatné nájezdy. V nich nejprve potřetí v utkání skóroval Jaroslav Balaštík, přičemž o dvou bodech pro Berany rozhodl ve třetí sérii právě Petr Leška, čímž dal svoji šestnáctou branku v sezoně.

„Myslím si, že jsem měl i kus štěstí. Do poslední chvíle jsem čekal, co brankář Neruda udělá, až pak jsem vystřelil,“ popsal svoji vítěznou trefu Leška, který ale vyzdvihl i výkon zlínského brankáře. „Bylo hodně důležité, že Sedlo (Jakub Sedláček – pozn. red.) chytl první nájezd Bednáře. To nás hodně povzbudilo,“ pravil zlínský forvard, jenž si vydřené výhry velmi cení. „Celý zápas jsme dotahovali, takže za dva body jsem velmi rádi,“ přiznal Leška.

Po zítřejším utkání na Kladně mají Berani reprezentační přestávku, kterou zlínský playmaker rád uvítá. „Cítím se trošku unavený, takže na odpočinek se těším,“ dodal Petra Leška.

(šim)