Hokejisté Zlína v odpoledním 30. kole Tipsport extraligy na Zimním stadionu Luďky Čajky podlehli favorizovaným Pardubicím 1:4, vinou čehož nenavázali na parádní páteční představení na ledě pražské Sparty.

Berani po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 0:1, když hosté brzy ztrestali nabídnutou čtyřminutovou početní převahu. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, první třetina nám vyšla. Bohužel jsme však šance nepřetavili v gól,“ posteskl si Sedláček na situaci ze 17. minuty zápasu.

První minuty druhého dějství divákům nabídly hokej nahoru dolů. Domácí dostali příležitost srovnat během početní převahy, na místo toho však po neúspěšném založení akce podruhé inkasovali. „Druhá třetina nám vůbec nevyšla, hráli jsme špatně. Nakonec jsme museli dohánět manko 0:3,“ poukázal odchovanec klubu na třetí trefu Pardubic, která se dostavila pouhých třináct vteřin po vypršení trestu hostujícího Rohlíka. Právě mladý forvard vstřelil obě branky svého mužstva ve druhém dějství.

Domácí se nechtěli vzdát. Stále věřili v zisk bodů. Na začátku třetího dějství jim dokonce svitla naděje, po přihrávce Sedláčka se podruhé v sezoně prosadil kapitán Kubiš. „Když Pardubice vedly o tři góly, tak se nikam nemusely hnát. Jezdili jsme do plných. Přesto jsme si vytvořili příležitosti na více než jednu branky. Rozhodně jsme to nezabalili,“ pomýšlel Sedláček na lepší výsledek.

Přání 27letého útočníka ale vyslyšeno nebylo. Definitivní tečku za zápasem hosté udělali v 57. minutě, kdy zvýšili na 4:1. Vzhledem k vysoké porážce Kladna proti Spartě 0:6 však ztráta na předposlední příčku Tipsport extraligy zůstala osm bodů. „Věřím, že když začneme vyhrávat, tak se z posledního místa dostaneme. Na Spartě jsme všechny souboje odehráli naplno, domácí jsme přehrávali. Pokud na tuto hru navážeme, tak budeme úspěšní.“

Lepšího umístění v tabulce by Berani rádi dosáhli i s fanoušky v zádech. Vinou restrikcí jich ovšem momentálně na stadion může přijít pouze tisíc. „Proti Pardubicím byli slyšet. Fandili,“ pochválil Pavel Sedláček příchozí publikum.

„Když jsou na zimáku tři čtyři tisíce, tak je zcela odlišná atmosféra. Každý však má stejné podmínky, na to se vymlouvat nemůžeme,“ uzavírá autor čtyř letošních kanadských bodů.

Hokejisté Zlína teď budou čerpat čtyři dny volna od soutěžních zápasů. Do bojů o extraligové body znovu vyjet v pátek. Od 17.30 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky přivítají jedenáctý Litvínov, který od příchodu trenéra Vladimíra Růžičky získal 10 bodů za tři výhry a porážku po samostatných nájezdech.