„Vypnete tam a odpočinete si po celotýdenním tréninku. Grilujeme tam třeba i maso. Představte si, když máte nahozené, je pohoda a klídek a kolem vás kamarádi. To mě na tom baví nejvíc," přiznal s úsměvem 22letý gólman beranů Jakub Sedláček.

Kdy jste s rybařením začínal?

Bylo mi šest nebo sedm let, když jsem chodil s taťkou a někdy se strýcem na Dřevnici. Poté jsem ale přestal a před třemi lety jsme jedno odpoledne neměli co dělat, tak jsme s Lukášem Finsterlem, Jirkou Ondráčkem a Tomášem Rachůnkem zajeli na Hvozdnou. Léty jsme už zkušenější, máme lepší vybavení a rybaříme.

Jak často?

Záleží na čase. Přes týden vůbec, protože pořád trénujeme. Navíc Tomáš je v Praze. Když nám to čas dovolí, tak třeba jedeme každý týden v pátek a rybaříme přes noc do soboty.

Máte svá oblíbená místa, kde vám ryby berou?

Většinou jezdíme na Skaličku, což je u Hranic v Olomouckém kraji. Tamní rybník vlastní pan Svačina a máme s ním dobré vztahy.

Je v kabině kromě vás a Lukáše Finsterleho ještě někdo poblázněný rybařením?

Vím, že Ivan Rachůnek a Filip Čech a Dušan Androšovský občas jezdívali.

Pochlubte se vaším největším úlovkem.

Je to kapr něco nad osmdesát centimetrů. Jesetera jsme chytili nad metr, ale to je jeho obvyklá velikost. Co vím, tak kluci měli i kapra přes 94 centimetrů.

Kupujete si časopisy a studujete i rybářskou problematiku na internetu?

Než jsme jeli do Turecka, tak jsem si časopis koupil. Někdy je sháním přes internet, jezdím také do prodejny v Loukách. Snažím se to studovat.

Rybářských závodů jste se zúčastnili?

Ne, s kluky ani nechceme. Jde nám spíš o tu pohodu. Aby pět metrů od nás byli jiní rybáři, nás moc nebere.

Jíte rád ryby?

Moc. Jednou nebo dvakrát týdně je sním. Třeba pstruha nebo lososa, což je základ.

Je letní příprava v něčem jiná než v předchozích letech?

Nemyslím si. Ale vždycky se kvalitní příprava pozná až na ledě. Je to stejné jako v minulých letech. Vyhovuje nám to.

V přípravě máte pestrý sportovní program. Věnujete se kromě tradičního fotbalu i plavání, basketbalu, letos vám přibyl i florbal. Co vás baví nejvíce?

Asi všechno. Jsem jeden z typů hráčů, kterému to vůbec nevadí. Spíš se těším a vím, že z toho žiji celou sezonu. Navíc jsme nyní hráči do 25 let začali trénovat dvojfázově a poslední týden byl hodně těžký a náročný. Ale je to tak správně. Mladší kluci musejí trénovat co nejvíce, protože poté z toho těžíme celou kariéru. Do pětadvaceti let je rozumné, že trénujeme hodně.