Po výborné druhé polovině zápasu si na svém ledě vychutnali i úřadujícího šampióna z Karlových Varů. Jedním z hrdinů střetnutí byl zlínský brankář Jakub Sedláček, který své mužstvo podržel, stejně jako v úterý v Litvínově.

„Bylo to ještě těžší. Bušili do nás. Úvodní dvě třetiny jsme nehráli dobře, ale se štěstím jsme je ubránili a nakonec vstřelili i branky,“ oddechl si miláček zlínských fanoušků.

Výkon Beranů skutečně nebyl po čtyřicet minut optimální. Soupeř ze západu Čech domácí místy přehrával. „Nebyl čas nad něčím přemýšlet. Hráli jsme v takovém tempu, že jsme nepřemýšleli, co je špatně a co ne. Jsme moc rádi za tři body,“ ulevil si zlínský brankář.

Ve třetí třetiny všem zatrnulo. Sedláček rozehrával puk hokejkou, který poslal přesně na hůl soupeře. Svou chybu však dokázal bravurně napravit. „Byla to moje obrovská hrubka. Jsem nesmírně šťastný, že to neskončilo gólem. Říša Hrazdira mi ji určitě vytkne, ale jestliže se vyhraje, tak se dá lépe přehlídnout,“ usmívá se Sedláček.

Karlovy Vary napadaly hluboko v obranném pásmu. Mnohdy i třemi hráči, což domácím borcům dělo problémy. „Po druhé třetině jsme přišli do kabiny a nevěřícně jsme se začali smát, že s takovou hrou gól nedáme. Říkali jsme si, že to musíme uhrát, dát nějakou branku a v průběhu třetí části jsme už věděli, že vítězství nepustíme,“ tvrdí 19letý talent.

Mladík ve zlínské svatyni si připsal 43 úspěšných zákroků a opět potvrdil svoji formu z uplynulého extraligového ročníku. „Na výkony Sedláčka jsme již zvyklí, takže už jej ani nechválíme, ať se pořád neopakujeme. Ale jsme za jeho výkony rádi. Chytá výborně,“ vysekl poklonu spoluhráč Martin Záhorovský.