A ve 23. minutě Mountfield vedl 2:1… „To byl nešťastný gól,“ litoval kouč Zlína Robert Svoboda, jehož tým je v tabulce devátý.

O tři minuty později navíc Sedláčkovi předčasně skončila šichta, zlínskou klec opustil zřejmě ze zdravotních důvodů. V první třetině jej totiž rána trefila do nechráněného místa v oblasti kolene a přepustil své místo Štůralovi.

„Chtěl to překonat, ale tuhlo mu to. Proto šel z brány,“ vykládal u hostující kabiny trenér zlínských brankářů Richard Hrazdira.

Štůralu po 96 vteřinách „přivítal“ pumelicí do šibenice Pavlík – 3:1. Vedení už v dalším průběhu nepustili a porazili Berany 4:2.

Přitom se servírovala parádní extraligová partie se spoustou chyb v rozehrávce i výtečnými zákroky gólmanů. A žlutomodří nehráli druhé housle. Hradec šel do vedení v 9. minutě z přesilovky po teči Vincoura.

hokej  PSG Berani Zlín - HC Litvínov. Pavel Kubiš
Kubiš nejlepším střelcem týmu: Já nejsem kanonýr...

Předtím se před výtečným Pavelkou zjevil Ondráček, jenže ani nadvakrát hradeckého brankáře nepřekonal. Slepými pálili Fořt, Poletín i Honejsek, až po 45 vteřinách druhé části vyrovnal Herman. Pak už přišel kuriózní padající list i Pavlíkova dělovka.

Ševci ještě bleskově snížili na rozdíl gólu, o dvacet vteřin později divokou pasáž zakončil Nosek, který z otočky napálil odražený kotouč až za Pavelku. Freibergsova jedovka zazvonila jen na horní tyč, hradecký brankář si poradil i s tutovkou Popelky.

„To jsem vyrazil snad dresem a šlo to do rohu. To byly pro mě důležité chvíle. Jsem rád, že jsem je ustál,“ ulevil si brankář Hradce Jaroslav Pavelka, který pak zlikvidoval i Kubišovo sólo a Poletínovu dorážku. „Ta byla těžká, to jsem ani nevěděl, že jsem to chytil. To bylo reflexivní,“ přiznal Pavelka.

„Nedařilo se nám proměnit šance, kterých bylo dostatek. Na produktivitě jsme skončili. V závěru už nebylo v naší moci ani formou power play něco vymyslet. Domácí zaslouženě vyhráli,“ uznal zlínský stratég Svoboda.

V 50. minutě totiž Vopelka naservíroval v brejku Dragounovi, který prudký pas nasměroval za záda Sedláčkova jinak poměrně spolehlivě chytajícího náhradníka, který ve svém vůbec prvním extraligovém startu v sezoně pobavil diváky několika parádními zákroky.

V závěru zápasu pak obránce Ferenc u hrazení atakoval Pavloviče, jehož z ledu odvážela záchranná služba. Zlínský bek vyfasoval pět minut a do konce zápasu za úder na hlavu.

„Takové zákroky se stávají, není to příjemné ani pro jednu stranu, Paulovič je v pořádku, má jen lehký otřes mozku,“ oddechl si trenér Hradce Králové Petr Svoboda. „Bohužel, stává se to, souboj jsem neviděl,“ reagoval zlínský trenér Svoboda.

Mountfield HK - PSG Berani Zlín 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. min Vincour (F. Pavlík, Zámorský), 23. Bezúch (Zámorský, Kukumberg), 28. F. Pavlík (R. Pavlík, Cingel), 50. Dragoun (Vopelka, Cibulskis) - 21. Herman (J. Ondráček), 28. Nosek (Šlahař, Valenta). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:6, navíc Ferenc (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 558. Střely na branku: 30:23. Zblokované střely: 5:5. Hity: 3:9. Vhazování: 34/69 (49%) - 35/69 (51%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič – Vincour, Bičevskis, Rákos – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Dragoun, Miškář – Karabáček, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška, P. Svoboda.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (27. min Štůrala) – Řezníček, Freibergs, Nosek, Valenta, Gazda, Žižka, Ferenc – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, P. Sedláček, E. Kulda – Popelka, Werbik, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.