Naopak čerstvě 28letý Sedláček chtěl mít jasno. Oslavil narozeniny, podle informací Deníku už podepsal kontrakt a vyrazil na dovolenou do Dubaje.

„Jsem skutečně velmi rád, že jsem podepsal ve Zlíně. Nechtěl jsem dlouho čekat, chci se věnovat přípravě, sžít se od začátku s týmem a dostat se do zápasového rytmu,“ plánoval Sedláček, který po čtyřech letech v KHL v dresu lotyšské Rigy v uplynulé sezoně vystřídal tři kluby. „Do Zlína se těším. Pro mne je teď důležité hodně chytat a pomoci klubu do play-off,“ vyhlásil Sedláček jasný cíl.

Někdejší mládežnický reprezentant totiž zasáhl pouze do šestnácti zápasů. Nejdříve vypomohl v české extralize Hradci Králové, následoval přesun do italského Bolzana a sezonu dokončil ve Slovanu Bratislava v KHL, kde se však dostal do branky sporadicky.

„Jsem moc rád, že dal Jakub přednost Beranům před dalším zahraničním angažmá. Každý extraligový klub potřebuje jistotu v brance a my ji tímto máme zajištěnou. Navíc je to krok nastaveným směrem, kdy chceme v první řadě využívat odchovance nebo hráče se silným vztahem ke Zlínu,“ pochvaloval si dohodu generální manažer Aukro Berani Zlín Martin Hosták, který vyřešil rébus kolem brankářské jedničky.

Fantom Zlína z uplynulé sezony Libor Kašík totiž stále čeká na nabídku ze zahraničí. „Sám neví, kdy se jednání uzavřou, takže podpis smlouvy s Jakubem nám dává velkou jistotu do další sezony,“ reagoval Hosták.

Sedláček se loučil se Zlínem na jaře 2013 před odchodem do Rigy se stříbrnou medailí na krku. Poslední zápas odchytal v památném sedmém zápase finálové série s Plzní, inkasoval až v 98. minutě trefou Martina Straky. „Zpětně to byl velký úspěch. Druhé místo a pro mě první seniorská medaile. Ale porážka bude ve mně už asi navždy. Chybělo skutečně málo,“ vybavil si se smíchem Sedláček.

Zlatý triumf o sezonu později už vychytal fantom Libor Kašík. „Není všemu konec, můžeme to zopakovat a sáhnout si opět na titul.

Proto se vracím, chci se dostat do play-off a tam přidat nějaký úspěch,“ má jasno Sedláček, který v české extralize za Zlín a Hradec Králové odchytal na dvě stovky zápasů s průměrem 2,51 branky na zápas a 92,47% úspěšností zásahů.