„Měl jsem štěstí, kluci super bránili. Jsem nesmírně šťastný. Nejhůře mi bylo při nastřelené tyčce Bednářem a posledních deset minut, kdy už jsem opravdu vyčerpáním nemohl,“ zářil štěstím vyčerpaný Sedláček, který se ale více vytížený cítil v předchozím duelu v Liberci.

„Dnes nejvíce zlobili Bednář s Pepou Beránkem, ti byli vidět nejvíce,“ uznal gólman, který je připraven nastoupit i zítra v Kladně. „Žádné úlevy žádat nebudu. Nemám roky, abych odpočíval!“

Včerejší duel bral Sedláček prestižně o to více, neboť již od 16 let svádí nekompromisní boj o post reprezentační jedničky s brankářem Pražanů Furchem. „Oba jsme věděli, že budeme chytat. Jsem rád, že jsem vyšel vítězně, navíc před zrakem reprezentačního kouče Růžička,“ poznamenal zlínský talentovaný strážce svatyně, který se ale za brankářskou jedničku Beranů nepovažuje.

„Jsme tady tři gólmani, přičemž já jsem vděčný za každou příležitost. Uvidíme, jak se situace vykrystalizuje po návratu Murína.“

Na příspěvek do klubové pokladny je ale opět připraven. „Uvidím, co kluci vymyslí. Naštěstí bereme prémie za vítězství, tak snad mi i něco zbude i na chleba,“ zavtipkoval 18letý strážce svatyně.

Zlín vytěžil maximum ze skvělého vstupu do zápasu. „Motivace byla obrovská. Slavia je náš nejlepší český tým, který hraje ligu mistrů. Hodně nám pomohl můj první gól, kdy jsem jen zavřel oči a vystřelil. Čekal jsem, že ještě vítězství potvrdíme nějakou brankou z přesilovky,“ přiznal k utkání Balánkterý včara dosáhl 11. extraligo­vé trefy.

I podle něj byl základem úspěchu skvělý výkon brankáře Sedláčka. „Na to, že má teprve osmnáct let podává neskutečné výkony. Poslední dobou je velká opora. Je to paráda, snad mu formu vydrží co nejdéle,“ přeje si Balán.