„Není třeba, chceme náš cíl dotáhnout do konce," vykládal včera skromně brankář zlínských hokejistů Jakub Sedláček, který fantastickými zákroky z „jiného světa" Davidovi Copperfieldovi na chvíli sebral výjimečnost.

Dohromady mu za oba zápasy spočítali 94 zákroků. „Zapotil jsem se hodně. Byli hodně ofenzivní a měli spoustu šancí. Dorážky jsme ale pokryli," lebedil si Sedláček.

Jenže spoustu zákroků bylo skutečně náročných, dva z nich však vyčnívají jako Eiffelova věž nad Paříží. V čase 12:45 nedělního zápasu Sedláček lapil téměř jistý gól. Adamský se uvolnil kolem obránce, zlínský brankář puk neudržel. K dorážce do prázdné branky se dostal Klimenta, kterému ale Sedláček tygřím skokem kotouč lapačkou vyrazil. „To byl asi nejtěžší zákrok. Adamský jel sám a věděl jsem, že bude střílet, tak jsem si ho vykryl. Bohužel se puk odrazil do středu a na Klimentovu dorážku jsem už jen skočil," podotkl Sedláček.

Následně v 39. minutě se do nadějné příležitosti prodral Polanský, stáhl si kotouč na forhend a před brankovištěm pod tlakem zlínských obránců stačil vystřelit, ovšem Sedláček ránu lapil do své rukavice. „Jde na něm vidět, že má v naší sérii neskutečný lauf," ocenil ho i třinecký gólman Šimon Hrubec.

V sobotu si na něm v nájezdech vylámali zuby Orsava, Polanský a Květoň, v neděli pak uhranul i Rotha, Růžičku i Zagrapana. „Měli jsme štěstí. Ani to není o tom, že bych si na nájezdy věřil. Snažím se mít čistou mysl. Věřit, že jeden gól dáme, což je pak velká výhoda. Vyšlo to, za což jsem strašně rád," oddechl si „Sedlo".

I přes všechny příznivé okolnosti a výtečnou formu se ji Sedláček zdráhá označit za „životní". „Vůbec se tak necítím. Je to dané zápasy a vytížeností. Když mám prostor v brance, je to úplně o něčem jiném, než když ho nemáte," vysvětluje zlínský mág.

Zlínský gólman se také dokáže vžít do situace Šimona Hrubce, jehož šťastou trefou překonal v nájezdu Leška. „Dostal jsem stejný gól minulý rok v Brně a vím, jaké to je. Mezi tyčkou a bruslí gólmana je malá mezera, která je tak akorát na puk, který Lešoun trefil," poznamenal Sedláček.

„Celou situaci jsem viděl až doma na videu. Během zápasu mám hlavu dole. Ptal jsem se kluků a tvrdili, že to byl gól. Neměl jsem důvod jim nevěřit," vykládal Sedláček.