„Ani v této fázi hry jsme ale neskládali zbraně a stále makali. Za snahu jsme byli odměněni,“ zářil po utkání štěstím střelec úvodní nedělní trefy Beranů Pavel Sedláček. „Předvedli jsme podobný obrat jako při posledním měření sil ve Zlíně. Opět se nám vyplatilo hrát do konce. Důležitá výhra,“ přiznává čtyřiadvacetiletý útočník PSG.

A jaké ponaučení si z nedělního duelu plného zvratů odnesl? „Ani dobrý začátek zápas nevyhrává, na druhou stranu my jej každopádně musíme zlepšit,“ burcuje kabinu.

Třebaže aktuální ztráta Beranů na první postupovou desítku do play-off je pětibodová, Zlínští nic nebalí. „Věřím, že nedělní úspěch a obrat nás nakopnou a od teď již budeme bodovat každý zápas. Musíme být trpěliví, body potřebujeme jako sůl!“

Zaměstnanci Celního úřadu pro Zlínský kraj zajistili při kontrole pervitin.
V síti celníků uvízl pervitin za sto tisíc korun

Jakou cenu má nedělní výhra?
Rozhodně zlata. První třetina nám vůbec nevyšla a mohli jsme prohrávat o více než dvě branky. Díky patří především Liboru Kášovi, který toho v neděli mnoho pochytal, a proto se nevracíme domů s prázdnou.

Souhlasíte, že k obratu zavelel váš gól …
Asi ano. Po mé trefě jsme se zvedli, pomohl nám ale i druhý gól v přesilovce. Od té doby to bylo dobré.

Jak byste popsal vaši trefu? Vypadalo to, že střílíte z velké dálky.
Já jsem nad umístěním ani nepřemýšlel, hlavně jsem chtěl puk po jeho zachycení dostat na bránu. Měl jsem štěstí, že se odrazil od některého z bránících hráčů a zapadl do nekrytého místa. Chtěl jsem dát gól. Ale v první chvíli jsem mířil jen na bránu, protože jen tehdy je větší pravděpodobnost, že dám gól.

První třetina vám opravdu nevyšla a inkasovali jste po individuálních chybách. Proč?
Nevím, ale nebruslili jsme, byli tak všude o krok pozadu. Naštěstí jsme si vše vyříkali v kabině a situace se poté obrátila.

Věřil jste i za stavu 0:3, že zde můžete vyhrát?
My musíme věřit pořád! Kdyby tomu tak nebylo, můžeme to hned zabalit a jet domů. Zásadní byl kontaktní gól, který nás opravdu nakopl. V závěru jsme si dokonce vytvořili tlak, ze kterého padla třetí naše branka. Zaslouženě.

Co se poté zlepšilo?
Začali jsme být důraznější v osobních soubojích, lépe dohrávali rozehrané situace. Rázem jsme s Hradcem začali držet krok, nedovolili jsme jim dostat se do rychlosti, pak se špatně brání.

V závěru prodloužení obranná situace Tomáše Valenty volala po trestném střílení. Jak jste ji viděl vy?
To nám trošku zatrnulo. Byla by velká škoda přijít po takovém výsledkovém dotažení o výhru. Libor Kašík byl v neděli velkou oporou.

V pátek jste z nájezdů nedali gól a nyní byli téměř stoprocentní. Čím to?
To vůbec nevím! (smích). Kluci je odjeli perfektně. Jsem rád, že domácím nepomohla ani změna gólmana, neboť toho jsme přečteného neměli. Naštěstí vše dobře dopadlo!

Nepřibrzdí vás přestávka?
Máme toho dost, pauza přijde vhod. Řada z nás se potřebuje dát i zdravotně do pořádku, poléčíme virózky a lehká zranění. Věřím, že nám přestávka pomůže, že po ní zase budeme všichni ready.

Jak velkou máte nyní šanci na play-off?
Jsem optimista, třebaže manko není malé. Byla by ale škoda cokoliv dopředu vzdávat, musíme se o jakoukoliv šanci porvat.