„Po vyhraném buly se k puku dostal Pavel Kubiš a pak mi z poza branky krásně nahrál. Jsem z gólu šťastný, protože ve Vítkovicích jsem z podobné pozice minul,“ zavzpomínal na nedělní prohraný duel Andrej Kollár.

Od druhé třetiny měli domácí více ze hry, ale Znojmo dlouho odolávalo. „Protože soupeř hrál hodně defenzivně, stál nás duel hodně sil. I přes nepříznivý průběh jsem stále v obrat věřil. Nakonec rozhodla naše větší vůle po vítězství,“ byl po utkání přesvědčen téměř dvoumetrový centr druhé útočné formace Zlína.

Stejně jako v předchozích domácích střetnutích i se Znojmem museli Berani dotahovat ztrátu. „Nevím proč. Ale pokud vždy dostaneme první branku a pak vyhrajeme, tak mi to vadit nebude. Samozřejmě pokaždé asi zápas neotočíme,“ je si vědom Kollár.

Lví podíl na úspěchu Beranů měl i teprve 18letý brankář Jakub Sedláček, který na začátku druhé třetiny vystřídal zraněného Biegla, jenž si natáhl sval u nohy. „Ani nevím, co se Radovanovi stalo. Jen jsem poslechl příkaz trenéra,“ byl zaskočen nečekanou nominací do zápasu Sedláček.

„Nervózní jsem byl jen dvě minuty, pak mě kluci uklidnili. Navíc mi svým výborným bráněním hodně pomohli. Tak dobře dozadu už dlouho nehráli,“ nešetřil chválou na adresu spoluhráčů gólman, jenž v uplynulém ročníku odchytal tři zápasy v nejvyšší soutěži.

Vždy se ale jednalo pouze o zápasy play out. Ostrou extraligovou premiéru si tak prožil až včera, proto jej nemine příspěvek do klubové pokladny. „Na výši se ani neptejte. Bude to hodně drahé. Při mé gáži se částka blíží k jednomu měsíčnímu platu,“ přiznal talentovaný junior. „Žádné oslavy neplánuji. Pouze se vyspím a v sobotu už vyrážíme do Liberce,“ dodal spokojený Sledláček.

Uznání se dočkal i od hrdiny zápasu. „Vím, že dobře chytá i na tréninku, takže obavy z nečekané změny mezi tyčemi jsem neměl. Kuba je mladý a má velký talent,“ je přesvědčen Kollár.

(mb, šim)