Doufám, že od nás takový dárek bere. Určitě ho zkasírujeme nějakou svačinkou,“ usmíval se spokojeně 27letý Šlahař, který se ve středu večer spolupodílel na parádní šestigólové párty s Pardubicemi (6:1) dvěma trefami a jednou asistencí.ovi, který včera oslavil 39. narozeniny.

„Oba jsou výborně technicky vyspělí. Já se snažím vesměs všechno zakončovat. Dnes tam padly dva góly, jsem za ně hrozně rád, doufám, že to tak bude pokračovat i dál,“ přeje si Šlahař, s 10 kanadskými body (4+6) aktuálně nejproduktivnější hráč týmu.
V závěsu za ním je Herman a Honejsek opět ve středu předvedl své umění. Berani tak mají novou ničivou zbraň. Druhá zlínská formace s návratem Honejska nabrala údernost a sílu.

Proti Pardubicím se podílela na pěti ze šesti gólů. Do statistik posbírala dohromady jedenáct kanadských bodů. Úchvatná čísla! „Výsledek a body hovoří za vše. Sedlo to parádně. Tonda do toho vletěl jak uragán. Jde vidět, že lajna šlapala. Jsem jenom rád, že s nimi můžu vůbec hrát,“ je vděčný Šlahař. „S Tondou se známe už od žáčků, Kuba Herman přišel do dorostu. Víme o sobě už dlouho. Sedlo nám to,“ pochvaluje si spolupráci.

Právě Honejsek mezi novináři po zápase přiznal, že odpoledne před zápasem se nemohl ani vyspat, jak je zvyklý. „On už byl nervózní dva týdny,“ rozesmál se Šlahař. „Jde vidět, že ho zranění trápilo. Bylo to pro něj vleklé zranění. Prostě se na zápas těšil a výsledek to jen dokazuje,“ pochvaluje si zlínský odchovanec.

Zlín ve středu razantně ukončil třízápasovou domácí sérii bez výhry. Nepovedené duely s Hradcem Králové (1:2), Libercem (2:7) i Plzní (3.4) jsou zapomenuty. Především s Plzní už však ševci po herní stránce snesli přísná měřítka.

„Už tehdy to bylo výborné. Bylo to, co chceme hrát a čím se prezentovat. Akorát to nevyšlo výsledkově. Navázali jsme na to venku na Spartě. Sparťanům jsme nedali čichnout, vůbec jsme je nepustili do hry, to samé dnes s Pardubicemi. Doufám, že nám série vydrží co nejdéle,“ přeje si Šlahař.

Po dvou vysokých vítězstvích je z Beranů cítit sebevědomí a elán. „To víte, že takové vítězství nalije krev do žil. Na Spartě se nevyhrává a my tam předvedli opravdu dobrý hokej,“ pochvaluje si Šlahař.

Žlutomodří další extraligovou bitvu odehrají až v neděli od 15 hodin na ledě posledního Chomutova, který zůstává stále bez bodu. „Máme malinko delší oraz. Pojedeme už v sobotu, protože tam v neděli hrajeme docela brzy. Uděláme maximum, abychom tam uspěli a nechali Chomutov dole,“ je přesvědčený Šlahař.