„Jsem rád, že máme jako posily týmu pro příští sezonu hráče kvalit mezinárodní úrovně," citoval web generálního manažera klubu Petera Aholu.

Internetové stránky klubu s velkým bílým písmenem B v erbu se zlatým obtahem na modrém podkladě, jež má nahoře nasazenou královskou korunu, také oba zlínské hokejisty v krátkosti představily i s jejich statistikami. Nezapomněly ani dodat, že oba slavili mistrovský titul se Zlínem a Zámorský se navíc zúčastní světového šampionátu v Bělorusku. „Je to skvělé pro český národní tým," hlásí Ahola, jehož Deník kontaktoval.

A byl evidentně příchodem dvou členů širšího kádru národního týmu velmi potěšen.

„Jsme velmi rádi, že jsme je oba získali do našeho týmu. Oba dostanou v Espoo Blues důležitou roli a mohou očekávat, že dostanou hodně času na ledě," slíbil šéf finského klubu.

Ahola také prozradil, jak jednání se zlínským klubem a agentem obou hráčů, probíhala.

„Měli jsme o ně zájem již na začátku uplynulé sezony. Jednání se však opozdila, přesto poté již šlo vše hladce. Oba mají před sebou velkou budoucnost a nebudu překvapený, když se kluci jednoho dne dostanou do nejlepší soutěže na světě. Mají totož v sobě velký potenciál, aby jednou hráli v KHL nebo NHL. To je důvod proč se mi tak líbí," nechal se slyšet Peter Ahola.

Když měl odpovědět, co se mu na nejnovějších posilách nejvíc líbí, bylo vidět, že oba má podrobně přečtené.

„Petr čte dobře hru a řeší situace s pukem opravdu dobře. Umí také přehrávat kvalitně hrát přesilovky a oslabení. V neposlední řadě se mi líbí jeho projev na ledě, protože je vůdčí typ," charakterizoval Ahola Zámorského.

Ani u Honejska příliš neváhal.

„Antonín je skvělý bruslař a dobrý střelec. Dovede účinně využívat svých předností jako je rychlost a technika hole. Oba zapadají do naší koncepce postavit talentovaný tým, který má hlad po úspěchu a má potenciál," podotkl zkušený funkcionář, který čerpal ze zpráv skautů klubů a oba hráče viděl hrát i živě.

V Espoo je registrování na 2500 mladých hokejistů. Ve městě je sportem číslo jedna. Mají velkou arénu a i tréninkové plochy a zázemí. Také Espoo je výrazným přispěvatelem hráčů pro movité kluby KHL. Ze současného týmu pojedou na mistrovství světa do Minsku útočníci Tommi Huhtala a Tomi Sallinen.