Série pokračuje! Köhler trefil šestý triumf venku

Brno – Vítězné tažení extraligových hokejistů Zlína na stadionech soupeřů pokračuje! Ani brněnská Kometa nedokázala zastavit spanilou loupežnou jízdu a berani urvali i šesté vítězství v řadě. Překonali tak tři roky starou sérii, mimochodem pod vedením současného kouče Komety Zdeňka Venery. Druhý bonusový bod trefil beranům v osmé sérii nájezdů Köhler.

2.11.2012 2

Kometa Brno vs ZlínFoto: DENÍK/Stehlík Lubomír

KOMETA BRNO – PSG ZLÍN 3:4 PO SAM. NÁJ (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0)

To bylo panečku drama! Vítězná série beranů se otřásala v základech jako bouřící brněnská hala Rondo. Dvakrát berani v zápase prohrávali 0:2 a 2:3. Odolali také 36 vteřin před koncem třetí třetiny trestnému střílení, které neproměnil Zohorna. Ubránili se také přesilovce v prodloužení 4 na 3, kterou chvíli předtím sami nevyužili. Uspěli naopak v nájezdech, když Honejsek musel svůj pokus stůj co stůj proměnit. A pak už mohl Köhler euforicky slavit svůj precizně trefený horní růžek Trvajovy klece.

„Výhry z Brna si ceníme, protože odsud se body lehce nevozí. Navíc jsme měli v závěru vážně štěstí," přiznal Bedřich Köhler.

Berani začali aktivně, ale Leška, Veselý a Čech nechali vyniknout Trvaje. Naopak na druhé straně Svoboda se prosmýkl mezi zlínskými beky a ve 13. minutě otevřel skóre, které pak minutu a půl před koncem první části zvýšil Zohorna – 2:0.

Jenže 23 vteřin před koncem první části Trvaj chyboval fotbalovým kopem za brankou a efektní zadovku Holíka proměnil před prázdnou brankou Kubiš – 1:1. „Trvkovi nic nevyčítáme. Chyba se stane," špitl Jozef Kováčik. Ve 24. minutě pak načal infarktové drama Leška.

Přiostřilo se a emoce bublaly. Kapitán Čajánek dokonce musel ve svém jubilejním 600. extraligovém zápase předčasně pod sprchy za ukázkovou „Zidanovskou" hlavičku Kováčikovi. „I já jsem byl ale trochu na hraně. Ale druhá třetina byla hodně vyhecovaná," povídal Kováčik.

Ve 48. minutě upláchl do brejku dva na jednoho ve vlastním oslabení Holec a potřetí rozparádil vyprodaný sedmitisícový brněnský kotel. Jenže v čase 56:29 neposlechl trenéra Vlacha o vyšší frekvenci střeleckých pokusů Holík, nádherně našel Ondráčka, který zadělal na penaltové vítězné drama. „Byl to remízový zápas. Jsem rád, že naše mužstvo ukázalo silnou morálku," chválil své hráče druhý trenér Zlína Juraj Jurík.

Branky a nahrávky: 13. J. Svoboda (Divíšek), 18. H. Zohorna (Koreis), 48. Holec (Divíšek) – 20. Kubiš (Holík), 24. Leška (Balaštík, Kotvan), 57. Ondráček (Holík, Kubiš), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Novák. Vyloučení: 8:9, navíc Čajánek (Zlín) na 5 min. a do konce utkání. Využití: Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik – H. Zohorna, L. Čermák, Koreis – J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda – Erat, Petrovický, Holec – M. Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Kubiš, Ondráček, Holík – Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Jurík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vítkovice – Litvínov 3:5 (1:2, 2:2, 0:1),

Branky: 1. Klimek, 24. Ujčík, 30. Roman – 4. Ručinský, 8. Hanzl, 31. Lukeš , 40. V. Hübl 48. Trávníček. Pardubice – Kladno 6:9 (0:2, 3:5, 3:2),

Branky a nahrávky: 25. Hemský, 26. T. Zohorna, 35. Bartek, 52. Buchtele, 53. T. Nosek, 55. Bartek – 7. Jágr, 17. Plekanec, 21. Plekanec, 28. Plekanec, 29. Valský, 32. Dragoun, 37. Patera, 41. Patera, 46. Patera. Chomutov – Třinec 5:3 (1:3, 4:0, 0:0),

Branky a nahrávky: 8. D. Hruška, 21. Zálešák, 24. Kraft, 29. Gajovský, 34. Duda – 2. Zagrapan, 11. Zíb, 17. Varaďa. Liberec – Plzeň 1:8 (0:2, 1:4, 0:2),

Branky a nahrávky: 34. Simmonds – 11. Pletka, 13. Martin Straka, 22. Kratěna, 25. Martin Straka, 32. Balej, 37. Vlasák, 47. Gulaš, 49. Balej. Sparta Praha – České Budějovice 5:4 v prodl. (3:0, 0:1, 1:3 – 1:0),

Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek, 15. Tenkrát, 17. Tenkrát, 49. Tenkrát, 64. Broš – 27. Ference, 44. Dej, 44. Hanzal, 54. M. Michálek.

14. Sparta Praha 17 4 2 0 11 52:60 16

Příští kolo – zítra: Zlín – Liberec, Třinec – Sparta Praha (17.00), Kladno – Chomutov, Litvínov – Karlovy Vary, Plzeň – Vítkovice (17.30), Pardubice – Slavia Praha (18.15). Úterý: České Budějovice – Kometa Brno.

Autor: Daniel Ostrčilík, Michal Čejka

2.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 2

Hledáme OBCHODNÍKA DISTRIBUCE do týmu regionálních deníků

Třída 1.A Základní školy Slušovice s třídní učitelkou Mgr. Klárou Polepilovou

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice

ANKETA: Vyberte nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

Jaký vánoční strom je letos ve Zlínském kraji ten nejkrásnější? O tom můžete rozhodnout právě vy. Dejte hlas svému favoritu v anketě pod tímto textem.

Nechci, aby sen NHL skončil, říká útočník Rangers Filip Chytil

ROZHOVOR / S kdejakým osmnáctiletým teenagerem by sled událostí za poslední půlrok zamával. Vždyť nakoukl do světa NHL. Nejslavnější hokejové soutěže na světě, o které si většina jeho vrstevníků nechává zdát.

FOTOGALERIE/ - Atmosféru kouzelných společných chvil si včera na dvacítce míst v okrese užili lidé na 7. ročníku akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.