Ševce sledovali i Balaštík se Zámorským. Spasily je až utrápené přesilovky

Zlín /FOTO, VIDEA/ – Kdo využije přesilovky, slaví. Více než kdy jindy po přísnějším trendu rozhodčích platí jejich důležitost. Ševci jich hráli jedenáct, dvě z nich využili.

14.12.2014 5

Extraligoví hokejisté Zlína (ve žlutém) v rámci 30. kola doma hostí Liberec. Na snímku Okál, liberecký Lašák.Foto: DENÍK/Martin Břenek

Přesto i mizerná produktivita v početní výhodě dnes proti Liberci stačila zlínským hokejistům ke čtvrté výhře z posledních pěti zápasů a dalšímu pokusu prodrat se do elitní desítky zaručující účast v předkole play off. Nakonec ještě útok na příčky play off nevyšel, plány Zlína překazily výhrou nad Spartou Karlovy Vary.

„Pro nás psychicky náročný zápas. Byl to spíš boj než hokej. Potřebovali jsme za tři body a ty máme. Jsme za ně strašně rádi," ulevil si asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Jenže i přes dva góly měly zlínské přesilovky k ideálu daleko. Souhra se místy měnila v křeč, především v první třetině se pak Zlín vůbec nedokázal usadit v útočném pásmu. „Zaplať pánbůh za ty dvě branky, mělo by to být lepší. Produktivita střelby a vytvoření tlaku by měly být lepší," ví Jurík.

Nejdřív vyrovnal ve 22. minutě Marušák, když jeho nevydařenou střelu srazil hostující Šimek mezi Lašákovy betony. „To nám pomohlo. Když jsme pak šli do vedení. Nemuseli jsme tolik tvořit," oddechl si Jurík. „My jsme tady přišli o body. Šest vyloučení během druhé třetiny je moc. To je důvod porážky," věděl liberecký asistent trenéra Milan Černý.

Michal Stuchlík po zápase PSG Zlín - Liberec. Autor: Jiří Hejtmánek

Liberec kromě klasických faulů hokejkou pykal i za příliš mnoho hráčů na ledě, nebo za sevření kotouče. „To jsou technické chyby, které souvisí s novými pravidly. I ostatní fauly byly a považujeme je za zbytečné. Třeba úder rukavicí," štvalo Černého.

Přitom to byli právě jeho svěřenci, kteří potrestali během deseti vteřin dvěv vyloučení Zlína. V 7. minutě propustil Štůrala Vampolovu střelu mezi betony. „Byl to náš tradičně špatný vstup do zápasu. Soupeři jsme zase věnovali přesilovku a celou třetinu jsme se trápili," uznal Jurík, jehož tým z hlediště sledovali i jeho bývalí svěřenci Petr Zámorský, který přicestoval na reprezentační sraz, a také někdejší střelec Jaroslav Balaštík, který stále hledá angažmá.

Zlín po Litvínovu (6:5 p.), pražské Slavii (7:4) a Mladé Boleslavi (3:2) otočil v sezoně už čtvrtý zápas. „Ukazuje to na morálku mužstva. Na nasměrování do zápasu to ale není dobré. Na vstupech musíme zapracovat," ví zlínský trenér, který společně s Vlachem místo zraněných Valenty a Řezníčka nasadil juniora Michala Stuchlíka. „Řezníček by mohl být fit snad po Novém roce, ale u dalších kluků (Valenta, Holík, Horčička) to nedokážu odhadnout," omluvil se Jurík, jehož tým před reprezentační přestávkou dostal dva dny volna a k tréninku se opět sejde ve středu. Další extraligovou bitvu Zlín odehraje až 26. prosince od 15.30 ve Vítkovicích.

PSG ZLÍN – LIBEREC 2:1(0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Marušák (Čajánek, Kotvan), 27. Ondráček (Říčka, Leška) – 7. Vampola (Bartek). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:11, navíc Kubiš – Radivojevič oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4951.

PSG Zlín: Štůrala – Marušák, Stuchlík, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec – J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Köhler – Ondráček, Roman Vlach, Říčka – Kubiš, Šťastný, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Liberec: Lašák – Šimek, Výtisk, Vitásek, Derner, Gřegořek, Kajínek – Urban, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bartek, P. Jelínek, Krenželok – Bulíř, K. Jass, J. Vlach. Trenéři: Čada a M. Černý.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.