„Obě sezony byly dlouhé a zatížení je tam obrovské. Přece jen jde o vyčerpání organismu. Zvlášť u starších hráčů už je tělo opotřebované a zranění se mohou vyskytnout. Ale není to natolik vážné, aby kluci nenastoupili na led," myslí si kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach.

Pozitivní je alespoň situace u dvou nejvážněji zraněných hráčů Filipa Čecha (koleno) a Zdeňka Okála (rameno), kteří rehabilitují po operacích.

„Oba už trénují individuáně. Filip už jezdí na rotopedu, posiluje a cvičí delší dobu. Akorát nemůže skákat. I Zdeněk rameno pomalu zatěžuje. Začátek sezony stihnou, pokud by se nevyskytly komplikace. Je tam dostatek času, aby se na to nachystali," poznamenal Vlach ke dvěma útočníkům, kteří přitom neabsolvovali během přípravy s týmem jediný společný trénink.

Svalová zranění se zase nevyhnula Jaroslavu Balaštíkovi s Oldrichem Kotvanem. „To bylo jen dočasné. Nebylo to nic vážného na delší dobu. Jarda už dva týdny trénuje," popsal aktuální situaci zlínský stratég.

Potíže s kolenem se nevyhnuly ani Petru Leškovi, který dokonce musel na drobný zákrok. „Měl něco s kolenem, ale není to nic vážného. Byl na artroskopii, kde potřeboval vyčistit úlomky. Už na konci sezony měl problémy. A tím, že je letní příprava specifická, kdy se běhá a skáče, tak se mu to obnovilo. S Larrym má kondiční přípravu. Nebude to nic vážného," tvrdí Vlach.

Během přípravy si zlomil prsty obránce Dalibor Řezníček, v Turecku si pošramotil kotník brankář Luboš Horčička, onemocněl zadák Tomáš Žižka a pásový opar měl forvard Pavel Kubiš. Všichni jsou už v pořádku.

Naopak při tenisu si podvrtnul kotník další brankář Libor Kašík. „Bude to v pořádku. Je to jen natržený vaz. U něj konkrétně v bráně by to neměl být problém," tvrdí Vlach.

Právě kvůli zranění zatím nemá smlouvu ani zkušený zadák Radim Tesařík, který o ni bude bojovat teprve na ledě. Pokud si tedy do té doby dá do pořádku úpon kyčle. „Zatím trénoval sám. Ani nevolal, takže netuším, jak to s ním vypadá. Ale jsme domluvení, že po dovolené se ozve, jak na tom je," počítá trenér úřadujících mistrů.

Ten byl s průběhem letní přípravy spokojený. „Nijak výrazně se od předchozích let nezměnila. Starší kluci pořád trénovali jednofázově. Jen jeden týden v Turecku byl vložený dvoufázový. Pro starší kluky byl čas na regeneraci dostatečný," myslí si úspěšný kouč, který už poslal většinu hráčů i na neoblíbené fyzické testy. „Výsledky budeme znát až po dovolených. Poslední čtyři hráče Okála, Čecha, Žižku a Lešku ještě čekají testy po dovolené," vyjmenoval Vlach.