Zlín přitom v úvodu zápasu Kometu zaskočil aktivitou. Šance měli Svoboda s Veselým, ale Čiliak byl pozorný. „Bohužel jsme nedali. Přišlo mi, ale že jsme byli trošku vlažnější. První gól je průser, mělo to byt bez branek, bohužel jsme to nezvládli," litoval po první třetině kapitán Zlína Petr Čajánek.
„Dnes na nás vlétli, trošku nás to zaskočilo. Už jsme si ale na to zvykli," podotkl obránce Komety Dujsík.

Ševci se sice snažili být aktivnější, ale byla to Kometa, která se ujala vedení. V 18. minutě vyskočil z trestné lavice Dujsík a v samostatném úniku překonal Kašíka, který přitom v předchozích dvou sezonách nebodoval a letos se prosadil pouze proti Slavii. „Skočil jsem do hry a po vybojování puku jsem si objel beka, dostal puk do jízdy a pak jen upaloval," usmíval se Dujsík. „O zakončení jsem moc nepřemýšlel. Viděl jsem, kde je volno, vystřelil a vyšlo to. Na blafák nebyl čas," vysvětloval obránce Komety.

Ve druhé třetině Kometa šlápla na plyn a i díky dvěma slepeným přesilovkám si vytvořila tlak, který ale ve druhé části nezužitkovali. Čermák trefil tyč. „Škoda, chybělo pět centimetrů," litoval Čermák

Němec s Koreisem i Dočekalem zase pálili jen do výborně chytajícího Kašíka. I Zlín si vytvořil tlak, ale ani ševci na brankáře Komety nevyzráli. V oslabení pláchl Dočekal, ale Kašík se mu vrhl pod nohy a kotouč vypíchl.

Jenže hned ve 42. minutě Kometa podnikla bleskový kontr, kdy Vondráček předložil ideální příhru na Buriana, který podruhé překonal Kašíka.

Zlínský kapitán i dnes už svedl několik ostrých bitev s Jozefem Kováčikem. Za jednu výměnu názorů byli oba v první části vyloučení. „Pepa je výborný a férový hokejista, takže super," ironicky s úsměvem poznamenal Čajánek, který v závěru vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. Jenže poté se Zlín nadechl a odražený kotouč od Čiliaka uklidil za gólmana Komety obránce Kotvan, jenže čtyři minuty před koncem už pro Zlín zbývalo málo času.

KOMETA BRNO – PSG ZLÍN 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Dujsík (Čermák, Káňa), 42. Burian (Vondráček, Koreis) – 56. Kotvan (Köhler). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Komárek, Ondráček.
HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Dujsík, Hanzlík, Malec, Kuboš, Hájek – Ton, V. Němec, Erat – T. Vondráček, Koreis, Burian – Káňa, Čermák (coffee), Honejsek – Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenér: Vladimír Kýhos. PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Valenta Marušák, Žižka, Holík, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (coffee), Ondráček – Kubiš, Leška, J. Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Sedláček, Okál. Trenér: Rostislav Vlach.
Ostrčilík Daniel

ZAJÍMAVOST: Ve čtvrtek se na jedné ledové ploše sešli dva aktéři zápasu se jménem Jiří Ondráček. Zatímco zlínský útočník oblékal žlutomodrý dres, druhým byl jeden z čárových rozhodčí, jenž pochází z Třebíče. Jde však o pouhou shodu jmen.