Nyní už v dresu Liberce si zatím ve 12 zápasech připsal dva góly. A ševci musejí dnes od 18 hodin svého bývalého parťáka eliminovat, pokud chtějí myslet na body.

„Pro někoho to může být větší motivace, ale v globále je to jedno," myslí si kouč Zlína Rostislav Vlach.

Jeho tým se ziskem 16 bodů z posledních sedmi zápasů vyšplhal až na devátou příčku tabulky, odkud může pomýšlet na předkolo play off. Naopak Liberec po čtyřech porážkách v řadě klesl na 11. místo a na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body.

„Pořád ale potřebujeme hrát naplno a sbírat body. Nemáme žádnou jistotu. Náskok to malý je, ale chceme jít minimálně do předkola a to je ještě daleká cesta. Až do posledního kola to bude vyrovnané," tuší Vlach, jehož tým vyhrál na severu Čech pouze vloni z posledních devíti zápasů.

Přestože je dlouhodobá bilance ševců s Bílými Tygry negativní, neodjíždí s poraženeckou náladou. „Věřím, že jsme schopní je potrápit," podotkl Vlach, jenž až na dlouhodobě zraněného Sedláčka má k dispozici kompletní kádr.

I proto je nepravděpodobné, že by nyní po odchodech Balaštíka a Tesaříka a příchodu Jakuba Svobody, Roberta Říčky a Davida Šťastného proběhly do konce přestupního termínu 31. ledna nějaké změny. „Na trhu ani není velký výběr. A sahat do týmu by teď bylo zbytečné," ví Vlach.