Ševci Liberci vzdorovali, body nevyválčili

Zlín – Vzdorovali, jenže prohráli. Ovšem se ctí. Dva výprasky 0:4 a 0:5 jsou zapomenuty. Hokejisté PSG Zlín se úřadujícímu mistrovi z Liberce herně vyrovnali, ale k bodům cestu nenašli a po zisku jediného bodu z posledních dvou utkání jsou dvanáctí. Ze tří vzájemných zápasů proti Liberci mají ševci nelichotivé skóre 2:12.

28.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 28.12.2016

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3Foto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

„Hráči to měli v hlavách, že jim dva zápasy nedali gól a že se výsledek nebude snadno otáčet," vypozoroval kouč Zlína Martin Hamrlík.

„Že nám Zlín před několika koly nedal gól, jsme neřešili. Připravovali jsme se na velké změny v herním projevu Zlína, což se potvrdilo. Po změně trenérů Zlín předvádí kvalitní a aktivní hokej. V prvních deseti minutách jsme s nimi měli plné ruce a nohy práce," uznal trenér Liberce Filip Pešán, jehož tým vedl gólem Bartoviče z 16. minuty.

Vyrovnání přišlo až ve 41. minutě. Ševci po osmi třetinách a 141 minutách poprvé v sezoně překonali libereckého brankáře Romana Willa. Ondráček obral Šimka o kotouč, předložil do jízdy Okálovi, který libereckému gólmanovi nedopřál osmou nulu z posledních 16 zápasů a ukončil mu po 187 minutách neprůstřelnost.

„Škoda že jsme nevyužili euforie po vyrovnání. Pak jsme udělali stupidní faul a šli do tří," štvalo Hamrlíka.

Liberec totiž během 70 vteřin dvěma trefami rozhodl. Nejprve šestnáct sekund po vyrovnávací trefě Okála Svačina ránou z první využil přesilovku. A za dalších 54 vteřin Tygři vedli už 3:1 po sporné trefě Bližňáka. Protesty Zlína za postavení Vitáska v brankovišti byly k ničemu.

„Jestli se díváte na NHL, je vaše stupidita, že hodíte útočníka soupeře na hráče. Gól správně platil," uznal Hamrlík.

„Tohle byl zlomový okamžik. Situaci jsem viděl bez opakovaného záběru, ale byl tam atakovaný hráč na brankovišti," podotkl Pešán.

Ve 48. minutě však ševci snížili, když Popelka vybídl na pravém kruhu Kubiše, ten si počkal na pohyb 24letého brankáře, jenž odchytal i 16 minut v NHL v dresu Colorada Avalanche, a snížil.

„Na víc než dva góly nebyly síly. Liberec byl nejlepší soupeř, proti kterému jsme pod naším vedení hráli," všiml si Hamrlík.

„Kromě zbytečných vyloučení v závěru jsme byli trpěliví a houževnatého soupeře jsme už k ničemu nepustili," pochvaloval si zdárně zvládnutý závěr, kdy ševci zkusili hru bez brankáře.

Už zítra Zlín čeká poslední zápas v roce 2016, když od 18.30 hodin vyzvou venku pražskou Spartu.

33. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 41. Okál (J. Ondráček), 48. Kubiš (Popelka, Matějíček) – 16. Bartovič (J. Stránský, Pyrochta), 41. Svačina (Bulíř), 42. Bližňák (Svačina, Ševc). Rozhodčí: Mrkva, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5445.

Sestavy:

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Blaťák, O. Horák – D. Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, Kubiš – Okál, Roman Vlach, O. Veselý – J. Ondráček, Karafiát, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Liberec: Will – Ševc, Šimek, Pyrochta, Vitásek, Havlín, Jánošík – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – M. Procházka, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.