„Byl to vyrovnaný zápas. I my jsme měli šance, které jsme nedali. Škoda, že jsme neměli víc štěstí v nájezdech. Měli jsme tam dvě tyče. To už je loterie," ví kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach.

Už po 85 vteřinách se prosmýkl mezi dvěma obránci jeho syn Roman Vlach a z levého kruhu švihem otevřel skóre. Ševci působili aktivněji, ale v 9. minutě ovšem bylo srovnáno, když Monnet dostal přesnou příhru zpoza branky a přesně zamířil k pravé Kašíkově tyči. Hrál se svižný hokej nahoru-dolů, ovšem domácí si vytvořili více nebezpečných situací a několikrát Kašíkovi zle zatopili.

Ševci ve druhé třetině přidali, nejdřív ve 23. minutě pláchl Fořt sám na brankáře Conze, ale na gólmana Švýcarů nevyzrál. Následně v polovině zápasu Köhler obral domácí o kotouč, unikal s Leškou v situaci dva na jedno, kotouč mu milimetrovou přihrávkou vrátil a zlínský šikula už měl před sebou jen okrytou klec.

Jenže ve 44. minutě bylo opět srovnáno, když přesilovku využil Pouliot. „Byl tam faul v brankovišti. Kaša byl omezený v pohybu. Podle toho, na co se pořád apeluje, gól podle nás neměl platit. Ale asi sehrálo roli, že pískal i švýcarský rozhodčí. Nějaký tlak tam nebyl," rýpl si Vlach.

Po obrovském závaru a následné šarvátce byli vyloučení Matějíček s Fořtem, ovšem Fribourg dvojnásobnou přesilovku nevyužil. Na druhé straně se Kašík zaskvěl při hrubce Zlína a přečíslení tři na jednoho. „Fribourg byl aktivnější, než ve čtvrtek ve Zíně. Malinko lépe bruslil. Asi to bylo dáno i kvalitnějším ledem," poznamenal Vlach.

Dramatickou podívanou tak musel rozseknout až v samostatných nájezdech Mauldin a po něm i Pouliot, zatímco ani jeden ze zlínských exekutorů svůj nájezd nedal.

Fribourg-Gottéron – PSG Zlín 3:2 po samostatných nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Mauldin (Monnet, Pouliot), 44. Pouliot (Mottet, Dubé), rozhodující nájezd Mauldin – 2. Roman Vlach (Ondráček), 30. Leška (Okál). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Massey – Tscherrig, Kaderli (všichni Švýc.). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2288.

Sestava Zlína: Kašík – Marušák, Kotvan, Valenta, Horák, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Kubiš – Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý – Okál, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Fribourg-Gottéron: Conz (Nyffeler) – Kwiatkowski, Ngoy, Abplanalp, Helbling, Kamerzin, Schilt, Huguenin, Montandon – Plüss, Mottet, Dubé – Monnet, Mauldin, Pouliot – Ness, Vauclair, Fritsche – Bruegger, Hasani, Sprunger.