Mazáci v duchu svého vůdce a jinak hlavního trenéra mužstva Marka Kalivody vsadili vše na ofenzivu. „Zvolili jsme dobrou taktiku. Mladé jsme v útočném pásmu přehrávali, jejich nejlepší hráče jsme zdvojili a celkem bez problémů jsme zápas kontrolovali," pochvaloval si Roman Dobeš.

Vše začal samotný kouč, jenž se jako první zapsal do střelecké listiny a uvolnil gólová stavidla utkání. A mazáci si z něj opravdu brali příklad. Že to s hokejkou umějí prokazoval například asistent trenéra a někdejší kapitán Zlína Jaroslav Švach, jako významná posila se ukázal i zkušený Martin Hruška, ladností a elegancí však vyčníval stejně jako na travnaté ploše Tomáš Polách.

„Jde mu to snad ještě lépe než na hřišti," uznal i Marek Kalivoda. Mladíci toho naopak moc nabídnout nemohli. Zlínskému kouči se sice na opačné straně vyrovnal výškou stoper Hynek Dvořák, jinak však omladina ševců tahala spíš za kratší konec.

Nicméně třeba ukázkový bodyček v podání Pavla Elšíka rozhodně zaujal. Stejně tak výkon brankáře Lukáše Železníka, jinak nejlepšího podzimního střelce týmu. To jeho protějšek Luboš Kubica mohl na opačné straně chytit leda tak rýmu. „Pořádně se hýbej, ať nevychladneš," pokřikoval na něj z lavičky Jan Jelínek, jenž po operaci kolena raději do utkání nezasáhl.

Přesto nakonec Kubica těsně před polovinou střetnutí také inkasoval. To když se zblízka prosadil dorážkou Radim Bublák. „Luboš ale předvedl několik dalších dobrých zákroků," hájil svého prokřehlého gólmana Bronislav Červenka, jenž na straně mazáků rovněž zaujal několika pohlednými akcemi.

Přesný výsledek utkání se ovšem určit nepodařilo. Částečně i proto, že od stavu 12:3 pro zkušené se skóre přestalo počítat. „Pro odvetu ale chystáme nějaké změny, aby se mladí kluci cítili jako důstojný soupeř. Sami říkali, že napoprvé to bylo, jako bychom hráli proti Mexiku, ale příště už se máme připravit na Rusko," prozradil Kalivoda.

Odveta je na programu dnes a není vyloučené, že na obou stranách přibudou nové akvizice.