„Nevím, proč jsme zaspali, ale tento moment ovlivnil a prakticky rozhodl zápas. Bylo pak těžké se do něj vrátit," smutnil po utkání zlínský kanonýr Jaroslav Balaštík, který se do sestavy vrátil po dvou zápasech.

„Za gól jsem rád, pomůže mi, škoda že nejsou i body. Pro mě to byl složitý zápas. Na tréninku jsem cítil, že se lepším. Věřím, že když trénujete, je otázkou času, kdy forma přijde," dodal Balaštík.

Ševce ale v pátek hned v úvodu přibrzdila dvě vyloučení. A za druhé už po Hruškově střele pykali. O 76 sekund později dorazil puk Dočekal, aby pak zmar Zlína završil Káňa. „Každý rychlý gól pomůže, a když je dáte tři, pomohou vám třikrát tolik," lebedil si brněnský útočník Dočekal.

A to ještě Ton neproměnil trestné střílení za faul Tesaříka. Ševci se pak trochu otřepali, ale Köhler, Leška ani Okál neuspěli. Až ve 27. minutě doklepl Balaštík jemnou tečí střelu Řezníčka a snížil. Pak Žižka netrefil odkrytou část branky a Kometa opět trestala. V polovině zápasu Koreis vybídl Vondráčka, jemuž stačilo nastavit pouze hokejku – 1:4.

„Škoda čtvrtého gólu, ale to se stane, když stahujete a hrajete riskantněji," potvrdil Balaštík.

V závěru druhé třetiny se začaly dít nevídané věci. Ve vlastní přesilovce vylepšené o signalizovanou výhodu vyrazil Čiliak kotouč pouze k Vlachovi, který nasměroval puk do opuštěné branky, jelikož Kašík přepustil ve výhodě místo šestému Leškovi.

Branka byla 40 sekund před přestávkou připsána brněnskému brankáři, který se jako poslední dotkl kotouče a v historických statistikách české extraligy je tak zapsán jako druhý brankář (po Dominiku Furchovi), který vstřelil gól.

„Ani to nebyla chyba, podobné góly často nepadají. Bohužel stalo se," smutnil Balaštík. „Budu muset dát něco do kasy, ale rád to udělám," poznamenal spokojený „střelec" Čiliak.

Ve stejné přesilovce pak Leška dotlačil kotouč do sítě v poslední setině sekundy před vypršením časomíry. Na obrat se ale domácí již nezmohli, neboť Brňané chvíli po změně stran šťastně Čermákovou bruslí zadusili domácí jiskru a gól Tesaříka přišel pozdě.

„V neděli nás doma s Olomoucí čeká velice důležité, možná klíčové utkání této části sezony. Musíme udělat vše pro výhru," burcuje zlínskou kabinu Balaštík.⋌(mb, dan)

Zlín – Kometa 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Balaštík (Řezníček), 40. Leška, 60. Tesařík (Holík, Roman Vlach) – 7. J. Hruška (V. Němec, Ptáček), 8. Dočekal (Jakub Svoboda, L. Čermák), 9. J. Káňa II (P. Mrázek), 31. Vondráček (Koreis), 40. Čiliak, 45. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Homola, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5562.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Tesařík, Řezníček, Žižka, Matějíček – Okál, Leška, O. Veselý – Balaštík, Roman Vlach, Říčka – Ondráček, Holík, Köhler – Sedláček, Hladiš, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Kometa: Čiliak – Kempný, Ptáček, Jan Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – J. Hruška, V. Němec, P. Ton – Dočekal, L. Čermák, J. Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – J. Káňa II, Kusko, P. Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Další výsledky: Sparta Praha – Hradec Králové 4:3, Olomouc – Třinec 5:4 v prodl., Litvínov – Plzeň 1:0, Pardubice – Mladá Boleslav 3:8.