„Bylo těžké se nedívat na druhou stranu. Bylo to poprvé, co jsem proti nim hrál. Bylo to jiné než normální zápas," přiznal po utkání Tomáš Fořt, který se na křídle druhého útoku Olomouce neprosadil.

„Každé střídání tam něco bylo. Pokaždé s někým jiným jsem se popichoval," usmíval se Fořt. „Že měli navrch? Jich bylo víc," culil se Fořt.

Zato Zlín mohl být spokojený. Po gólech Kubiše z 26. minuty a Okála ze 48. minuty vedli ševci 2:0. Olomouc až tři minuty před koncem stačila pouze snížit Vyrůbalíkem.

„Bylo to bojovné utkání. Na obou stranách byly vyložené šance. Hrál se otevřenější hokej, žádná defenziva. Bylo vidět, že mužstva mají sílu. Je teprve začátek sezony. Trochu jsme se obávali kvality ledu, ale nebyl nejhorší. Nastoupili jsme po desetidenní pauze, takže úvod od nás nebyl ideální. Za výhru jsme rádi, ale příprava jde dál. Udělali jsme i spoustu chyb, na nich musíme zapracovat," věděl hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach, jenž nechal odpočívat oporu Miroslava Blaťáka.

„Mira je osobnost. Hlavně v defenzivě by měl být oporou. Věříme, že mu zdraví vydrží. Spoléháme na něj," vzkázal Vlach.

Velká očekávání jsou kladena i na údernou formaci Bukarts-Holík-Říčka, kterou Zlín dokázal společně s brankářem Liborem Kašíkem i přes nabídky ze zahraničí udržet.

„Zklamaní nebyli, nebyly s nimi problémy. O smlouvy jsme se netahali. Jsme rádi, že chtěli zůstat," pochvaloval si Vlach.

Ten by rád dál rozvíjel i spolupráci s prvoligovým Havířovem, kam zamířil na hostování slovenský útočník Daniel Štumpf.

„Myslím, že to fungovalo na obě strany dobře. Také s Přerovem chceme úzce spolupracovat. I z důvodu blízké vzdálenosti ke Zlínu," vysvětloval zlínský stratég, jehož tým si to už ve čtvrtek od 18 hodin rozdá proti finalistovi EBEL ve Znojmě. Příští týden v úterý je pak ve Zlíně odveta.

OLOMOUC – PSG ZLÍN 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 57. Vyrůbalík (Ostřížek, Strapáč) – 26. Kubiš (Ondráček, Marušák), 48. Okál. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 2 771.

Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Houdek, Klvaňa, Jaroměřský, Beutl, Ondrušek – Burian, Ostřížek, Strapáč – Rác, Herman, Fořt – Eberle, Mikúš, Skladaný – Matai, Zeman, Jergl. Trenéři: Zdeněk Venera a Jan Tomajko.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Holomek, Bořuta – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Ondráček – Okál, Hrazdíra, Šťastný – Karafiát. Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík.